X22xev astra gsi swap yardim

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KONUYU YANLIŞ YERE ACTIYSAM DÜZELTELİM

öncelikle selamlar...astra gsi aracımız var ve elimde x22xev frontera motor bloğu var bu bloğa

kırank:c20xe
piston ve biyeller x22xev (yada kısa biyel ve uygun piston bunu yaparken nelere dikkat etmemiz gerek. x22xev devirlenmesi cok hantal kısa kol taksam nasıl olur.pistonda 86mm yada 88mm olabilir.
geri kalan herşey c20xe

yapan eden varmı nette birkaç yerde gördüm ama yabancı dil olmadığı icin anlamadım

Pics of 2.2 and 2.0 blocks

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o blogu kullanmak yerine direk honlayıp piston capını büyütseniz 20xe nin nasıl olur
hacim artar
ortalama 2100 civarlarına taşırsanız yeterli olur gibime geliyor
ama kim ne derse desin 20xe ye egzantrik şart abicim, kurtulun şu elden ele dolaşan chipten de(ğer o varsa)
Soner hele hele yarışlara soktugunuz gsi için düşünüyoranız chip konusunda respecte bi selam verin stage 5-6-7 bi yazılım temin edin kendinize bence;);)

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca katkısı sadece 16 nm tork oluyor
forentera 2.2 motoruna çevirmek mi plan ben düşündüm
krank piston piston kolu lazım
ama kare piston sistemin bırakmak mantıklı gelmemişti bana

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o blogu kullanmak yerine direk honlayıp piston capını büyütseniz 20xe nin nasıl olur
hacim artar
ortalama 2100 civarlarına taşırsanız yeterli olur gibime geliyor
ama kim ne derse desin 20xe ye egzantrik şart abicim, kurtulun şu elden ele dolaşan chipten de(ğer o varsa)
Soner hele hele yarışlara soktugunuz gsi için düşünüyoranız chip konusunda respecte bi selam verin stage 5-6-7 bi yazılım temin edin kendinize bence;);)

valla bi c20xe motor,nos kiti ve bicoğu alındı ebaydan ama 3 aydır bekliyoruz hava şartlarından dolayı tırlar gidip gelemiyor.arac 6 aydır takozda bunu 2.2 yapma pılanımız var blok hazır kollarıda bulduk.üstü c20xe kapak olucak komple işletim sistemide duruma göre değişir tabi..cihip olayına gelince biz hala orjınal chiple yarışyoz cenker ayarlıcam dedi ama bekliyoz:D

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca katkısı sadece 16 nm tork oluyor
forentera 2.2 motoruna çevirmek mi plan ben düşündüm
krank piston piston kolu lazım
ama kare piston sistemin bırakmak mantıklı gelmemişti bana

beygir araba sattırı tork araba yaktırır diyolar gsı icin :D

kırank c20xe kollar x22xev pistonlar 86mm tepeli bulursak olabilir...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sitede denilene göre 86X88 uyumlu.

Hep aklımın köşesinde şunu denemek vardır: c yada x25xe üstüne 3.0 egzantrikleri ve yazılım. en az 200HP üzeri ve deli gibi tork. Madem blok değiştireceksin. Motor no problemini göze aldıktan sonra neden olmasın:)

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende x22xev 86mm piston üzerine c20xe koyucam ya asfalta gömücekler beni ya ben bu konuda tr bi ilk yapmış olucam sanırı..ama bana bi yazılım emrecim samet kardeşim öle dedi bi cıkaralaımda özelden görüşelim olmadı

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zamanında ugrasmıstım x22xev bıyel kolu cok farklı bı gönderdıler ankaradan kısa geldı birdaha gönderdıler ınce bıyel kolu geldı krankta sağa sola çok boşlugu vardı. canımı sıkmıstı baya

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
musacım biz onları ayrladık onlarda sorun yok ama asıl sorum frontera motorunda gaz tepkisi cok hantal onun ne gibi + ve - olur nasıl düzeltilir?yada yapıcaz sonuca bakıcaz hadi hayırlısı diyelim