x20xev yardım

adrenaline001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ısıgı yanıyor araba 4,500 dewiri geçmiyor stop ediyorum yeniden çalıştıryorum sorun düzeliyor egzantrik sensörünü değiştim ama aynı sorun devam ediyor egzantrik devir sensörün kablosundan yapıyor anladıgım kadarıyla o kabyolu iice bantlıyorum sorun düzeliyo gibi ama 1 hafta geçmeden yine aynı sorunlar başlıyor,yolda sabit hızla giderken bireden devir düşüyor gibi oluyo sanki arabaının elektriği kesilyor gibi 1 sn lik bişey ondan sonra arıza ısığı yanıyor yine 4,500 deviri geçmiyor ve şimdi kendi kendine rölantideyken stop etmeye başladı bazen de çok zor çalışıyo stop, edince napacağımı bilmiyorum lütfen yardım edinnn..

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta aynı sorun vardı eksantrik devir sensörünü değiştirdim hiç bir sorun kalmadı. Yeni taktırdığınız arızalı olmasın? Tarif ettiğiniz arızayı bu parçadan yapar genelde.

adrenaline001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustlarımızdan çözüm önerileri bekliyorum

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensörü kaça değiştirdin.Geçen hafta aynı sorun bende vardı,servise gittim eksantrik sensörü değişecek 100 TL dediler.Tanıdık bi özel opel servisine gittim,sağolsun kompresörle hava tuttu sorun kalmadı.Boşu boşuna 100 TL verecektim az kalsın.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzantrik devir sensörünü değiştirmişsiniz arıza devam ettiğine göre aracınızın krank devir sensörünü'de değiştirmeniz gerekiyor.

adrenaline001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksantrik sensörünü 60 tl almıştım ama sorunum düzelmedi,arıza krank devir sensöründeyse cihaza bağlandığında görünürmü??

BHP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzantrik devir sensörünü değiştirmişsiniz arıza devam ettiğine göre aracınızın krank devir sensörünü'de değiştirmeniz gerekiyor.

Sn. moderatörüme ek olarak krank devir sensörü de değiştikten sonra devam ediyosa problem maf sensörünüzü de kontrol edin en son olarak...

adrenaline001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank sensörünü biliyorumda maf sensörü ne oluyor açıklayabilirmisiniz??

Rain3512

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aynı sorun benim arabada da var. Özel servise götüdürm ekzantirik kablosunu kontrol ettiler. bir sorun yok dediler kablo sağlam. sonra araba 170 ile giderken devir saati 200-2500 ü gösteriyor. devir saati arızalıdır dediler. şimdilik idare ediyorum ama araba 4500 devirde kendini kilitliyor. bu konu ile ilgili bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.