Vuruntulu Easytronik vites geçişleri.

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yok mu bi yardimci olan? Valla soğudum soguyacam arabadan. Daha önce benzer problem yaşayıp da çözen illaki olmuştur. Vites değiştirmek için debriyaja basınca sanki motor yerine oturmuş gibi lik ediyor. Tek bir vuruntu ve lik sesi...

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sikayet: vites 1 den 2 ye 2 den 3 e geçerken debriyaja basilinca LIK diye bir ses duyulması ve sanki motor havada da yerine oturuyormus gibi bir vuruntu, oturma, hoplama, ziplama, gögusleme, sarsılma*vb*(adına ne derseniz) yapması.*
Cozum: rot basi değişimi.*
Tutar: 25tl x2 adet rot basi + 30tl rot ayarı = 80 tl.

Böylelikle bir problem daha (en azından benimki) çözüldü.

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok olmamış. Aynen devam problem. Az önce benim arabanın aynısı 2005 model 150000 km de sürdüm. Araçta tik yok. Acil bir yardım. Problem: vites degistirirken debriyaja basinca vuruntu yapması.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

2007 model Easytronik şanzuman'a sahip 49 bin km'de 1.3 CDTI Astra aracımda,manuel modda vites değiştirirken özellikle 1-->2-->3 vites geçişlerinde inanılmaz vuruntulu bir şekilde vites değişimi oluyor.Otomotik modda aynı vuruntu ile birlikte yığılma yapıyor.Özellikle 2-->3 manuel vites değiştirdiğimde ön göğüs ve şanzuman oynuyor resmen.Bu konuyu daha önce açmıştım,fakat bir çözüme ulaşamadım.Şuana kadar hiç vites güncellemesi yaptırmadım,şanzuman yağı değişimide olmadı.Bu problem inanılmaz şekilde konfor'dan ödün verdiyor ayrıca ileride ciddi arıza olucakmış gibi geliyor.

Bu durumda rica etsem nasıl bir çözüm yolu izleyebilirim?

Herkese Kolaylıklar

Ender
tech2 ile önce hava alma sonra kalibrasyon işlemi yaptırın.hiç bir şeyi kalmaz

esolak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 Model Opel astra H aracımda aynı problemi bende yaşıyorum. Manuelde pek kullanmıyorum fakat otomatikte kullanırken hemen hemen her vites geçişlerinde ''tıkırt'' diye bir ses geliyor araçtan. Yetkili servise götürdüm; sesin normal olduğunu söylediler. Çok araştırdım üstünde çok durdum. Aklıma gelen ilk olarak debriyaj kalibrasyonu, ikinci olarak triger zincirinden geldiğiydi. Servise gittim kendimi ifade ettim. Kalibrasyon yaparlarsa araçta daha büyük ağrızalara neden olabileceğini beyin ağrızalarına kadar gidebileceğini fiyatın ortalama 11 12 bin tl çıkabileceğini söylediler. Açıkcası serviste benden cahil çıktı. Böyle bir durum nasıl söz konusu olabilir?