VOLTRAN SIRALI SİSTEM LPG sonunda yaptı yapacağını...

BaYKaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bendede aynı sorunlar vardı. yakıt miktarını gösteren ledler yanmıyordu araba kendiliğinden gaz olduğu halde benzine geçiyordu. bazen gaza hiç geçmiyordu düğmedeki ışıklar bile yanmıyordu. 1-2-3-4-5 derken ben gitmekten bıktım. Gittim söktürüp LOvato taktırdım gerçekten Voltranla arasında uçurumlar var. Aracımın yolda giderken motor sesi bile değişti rolanti sorunum hiç kalmadı.
Bu arada söktürdüğüm lpg kitinide kargo yapıp bide içine mektup yazıp voltranın kendisine yolladım. ücretinide ödedimki belki utanırlar diye ama hiç sanmıyorum. çünkü garantide olsa para almaya çalıştılar. garantili dediğimde ise biz deniz feneri hayır kurumumuyuz bozulmazsa nasıl para kazanacağız cevabı aldım. ama artık kurtuldum mutluyum .... :D

cesurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm ford mondeo aracimda voltran marka sirali sistem bulunmakta,aracim 120 140 km hiz yada 4000 devirde gazi kesiyor...vitesi 5ten 2 ye kadar aliyorum ama araba gitmiyor,manuel olarak gaz benzin yapiyorum biraz gittikten sonra yine ayni sorun oluyor,inanin uzun yola giderken arabami beni taşiyor benmi arabayi anlamiyorum...damla otogaz enjektörleri sifirladi yine sorun devam ediyor ve bu kez de şamandiradan diyor benimle ayni sorunu yaşayan arkadaşlar varsa cevap verirse sevinirim...

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
mrb,
aynı sorunları aylarca yaşamış biri olarak lpg sisteminin beyni olarak bilinen parçayı değiştirdiğiniz zaman sorun çözülüyor. bizzat tarafımdan denenmiştir. ama şerefsiz VOLTRAN firması garanti süresi 1 yıl diyerek benden ücret almıştır. imkanım olsa 1 sny bile düşünmeden komple söküp ibreti alem olsun diye ben de voltrana gönderecem sistemi. ama şu an mahkumum bu sisteme hala.

cesurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani şamandıradan yapmazmı diyorsunuz,inanın okadar bıktımki arabayı sinirden tekmeliyorum...gazı öyle bir kesiyorki şehiriçinde arkamdakiler dövecek gibi korna çalıyor araba gitmiyor yaa,demiş oldugunuz parça tam olarak nerde acaba fiyat olarak uygunmu...şamandıra diye yanlış bilgimi veriyolar bana ne yapacagımı şasırdım lütfen detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim...

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
yani şamandıradan yapmazmı diyorsunuz,inanın okadar bıktımki arabayı sinirden tekmeliyorum...gazı öyle bir kesiyorki şehiriçinde arkamdakiler dövecek gibi korna çalıyor araba gitmiyor yaa,demiş oldugunuz parça tam olarak nerde acaba fiyat olarak uygunmu...şamandıra diye yanlış bilgimi veriyolar bana ne yapacagımı şasırdım lütfen detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim...

Kardeşim, aynı sorunları bizzat yaşamış ve rezilliğini çekmiş biri olarak eminim söylediğim parçada sıkıntı. teknik olarak ismini ben de tam bilmiyorum ama servistekiler BEYİN diye hitab ediyorlar. Ben o cihazı arabayı ilk aldığımda 350 tl ye değiştirdim. ama daha bir buçuk yıl geçmesine rağmen yine arızalandı ve sevgili yetkili servisi garantisi bitmiş diye bana yenisini satmaya kalktı. ve bu kez fiyatını geliş fiyatından diyerek 180 tl istedi. ben de taktırmadım. bi tane çıkma buldum. 30 tl verip onu taktırdım. şu an sorunum çözüldü ama bu ne kadar götürür beni bilmiyorum. artık gaz kesmiyor ve teklemiyor. ama hala km de ortalama 300 kr yakıyor araba. buna bir çözüm bulamadım maalesef hala.

cesurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demiş oldugunuz parça regülatörde olabilirmi?genelde akünün altında küçük bişiy

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
demiş oldugunuz parça regülatörde olabilirmi?genelde akünün altında küçük bişiy

yok hocam regülatör değil. yuvarlak 15 cm civarında çapı olan sağından solundan ufak borular giren bir cihaz. (cahilliğimden utandım walla :)) ismini bilmiyorum maalesef :(

cesurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genel müdürlüğü aradım dün,nurettin usta var oda şamandıra olabilir dedi,diğer ustalarda şamandıra yapmaz diyor,düşünmekten delirecek hale geldim,araba 120 deyince gaz yemiyor,şehiriçindede kerkinerek gidiyorum millet yanımdan gecerken dövecekmiş gibi bakıyor aynı,,,yakıtta sorunum yok şükür 153 krş yakıyor dediğiniz parçayı cumartesi gittiğimde söyleyecegim yardımınız için çok tşk ederim,,,birdaha araba alırsam sistem voltranmı deilmi ona bakacam

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
genel müdürlüğü aradım dün,nurettin usta var oda şamandıra olabilir dedi,diğer ustalarda şamandıra yapmaz diyor,düşünmekten delirecek hale geldim,araba 120 deyince gaz yemiyor,şehiriçindede kerkinerek gidiyorum millet yanımdan gecerken dövecekmiş gibi bakıyor aynı,,,yakıtta sorunum yok şükür 153 krş yakıyor dediğiniz parçayı cumartesi gittiğimde söyleyecegim yardımınız için çok tşk ederim,,,birdaha araba alırsam sistem voltranmı deilmi ona bakacam

Allah düşmanımın başına vermesin. yemin ediyorum arabamdan soğuttu beni. imkanım olsa 2 sn bile düşünmeden komple söktürüp başka bi sistem taktırcam. bu arada seninkinin garantisi devam ediyorsa para ödememeye çalış. normalde parçaları garantiden değiştirmek zorundalar. sistem takıldıktan sonra 2 yıl garantisi var. ama saçmalık işte sonradan değişen parçanın 1 yılmış garantisi. katil olmamak elde değil walla...