Volant

allegro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam, 1,5 ay önce aracın motorundan debriyaj kavramadayken tıkır tıtkır vuruk sesi geliyordu. özel servise götürdüm volant dedi. sonra ses kesildi(hala yok), acele etme değiştiricem diye seninkinin durmu normal, opellerde bu var zaten dendi. hatta 3 farklı usta ile konuştum 3 de aceleci olma kullan böyle dedi. geçenlerde aracı çalıştırırken marş 'a basıyorum çalışmadı birkaç defa, tiz bir ses çıktı araçtan. Ustaya söyledim volant dişlisinin bozuk kısmına denk gelmiştir dedi. sabah atladım gittim araç sorunsuz çalışımaya başladı her marşa basışta. bana ustaların söyledi kullan böyle şeylere takılma oldu. bende şimdi endişeyiyim, motorda byük bir hasar yaratırmı ya da beni yolda bırakabilir mi diye.

ustalardan ve konu hakkında bilgisi olan arkaşlarıdan yorum bekliyorum, ne yapmalıyım arkadaşlar???

mustyy1616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam, 1,5 ay önce aracın motorundan debriyaj kavramadayken tıkır tıtkır vuruk sesi geliyordu. özel servise götürdüm volant dedi. sonra ses kesildi(hala yok), acele etme değiştiricem diye seninkinin durmu normal, opellerde bu var zaten dendi. hatta 3 farklı usta ile konuştum 3 de aceleci olma kullan böyle dedi. geçenlerde aracı çalıştırırken marş 'a basıyorum çalışmadı birkaç defa, tiz bir ses çıktı araçtan. Ustaya söyledim volant dişlisinin bozuk kısmına denk gelmiştir dedi. sabah atladım gittim araç sorunsuz çalışımaya başladı her marşa basışta. bana ustaların söyledi kullan böyle şeylere takılma oldu. bende şimdi endişeyiyim, motorda byük bir hasar yaratırmı ya da beni yolda bırakabilir mi diye.

ustalardan ve konu hakkında bilgisi olan arkaşlarıdan yorum bekliyorum, ne yapmalıyım arkadaşlar???
ses artık bariz bi şekilde duyuluncaya kadar devam yolda bırakmaz

farukaydogdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volant

Malesef bu araçlardaki kronik arızalı parçalardan bir taneside bu.Bu şikayetlerden dolayı araçlar garanti kapsam süresi içindeyken bu parça garantiden değiştiriliyor fakat baskı balata ise müşteriden tahsil ediliyordu.Yani araçlar garanti kapsamındayken bile bu problem tam anlamıyla çözülemiyordu.Sizin araca gelince yapılacak 3 seçenek var.1-)yetkili serviste değiştirilmesi ,1.388.-TL volant (GM marka) +300.-TL işçilik
2-)alternatif parça kullanılarak özel serviste değişimi 650.-TL volant(alman lLuk marka+işçilik 200.TL 3-)Volantın sökülüp garantili bir şekilde tamir edilerek yerine takılması bununda ortalama maliyeti tamir 400.TL +işçilik 200.TL
Yani endişenizi bu üç seçenekten birini tercih ederek giderebilirsiniz.Ayrıca Orjinal GM volantı yaklaşık 900.- TL yede bulma şansınız var.İsterseniz size yardımcı olmaya çalışırım.Saygılar.

allegro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamir önerisine pek sıcak bakmıyorum. dışardan gidip kendim alıcam volant ve baskı balata takımını gidip değiştirticem diye plan yapıyorum. İnternette dizel motorlu opel corsa için ORjinal (denilmiş web sitesinde) GM Orjinal markalı volant buldum, fiyatı 600 TL. bu marka için ne dersiniz? ya da xxx markadan şüphen olmasın dediniz bir marka önerebilen var mı? ayrıca orjinal deniliyor web de, gerçekten orjinal midir? nasıl anlarız?
SACHS ve LUK marka Baskı-balata seti buldum fiyatı 260 tl. nediyorsunuz arkadaşlar???

oguz0505

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyla ilgili mecidiyeköy gülbağ opel istanbul volant arızasını sabit bir volantla arızanın giderildiğine dair tespitlerini yapıp bir corsada deneyerek sonuca ulaşılmıştır yaklaşık takılan volant sayısı 47 araca takılmıştır şu ana kadar araçların birinci araçtan itibaren yaklaşık km si 30000 km de ve halen volantla ilgili bir şikayet gelmemiştir ilgilenen arkadaşlar duyrulur. . .arkadaşlar bilginize bizzat servisteki ustamın ağzından

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu arızanın bu araçları kronik sorunu diye tanıtılmasına katılmıyorum...her araç için geçerli bir durum bu....gidin dizel 307 lere veya 407 lere bir çoğunda aynı sorun var..hepsi şikayetçi... sanki sadece bu araca mahsus bir durummuş gibi gösterilmesin..

cofibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski araba deilmi dişi dökük ihtiyar gibi ha bire mız mız yapıyor işte
para gözün kör olsun
sıfır yeni astra alsak 55milyara full navi bak arabadan ses cıkarmı?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
eski araba deilmi dişi dökük ihtiyar gibi ha bire mız mız yapıyor işte
para gözün kör olsun
sıfır yeni astra alsak 55milyara full navi bak arabadan ses cıkarmı?

Ali beyin arabası daha 2006 model ama çok da eski değil :) millet daha 78/79 hacılara bile biniyor :) türkiyede eski sıfatı onlara daha uygun olur bence.