Vites körüğü hakkında dikkat tavsiyemdir.

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar körük dediğime bakmayın vites kolunun baglı oldugu o deri kısımdan bahsediyorum.benim arabanın biraz soyulmus gibiydi.servise sordum (tanıdık birde.) ne kadar mal olur işçiliğiyle 60 70 dedi.şüphelendim. başka bir ilçe de oto parcacısına ve inanılmaz bombay bak 5 tl ye aldım. bu nasıl bir vicdandır ben anlamadım gitti. sonra iyi ki almamısım diyip dualarla şükrederek döndüm :)

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah kimseyi servise düşürmesin. yolunmaya gelmiş tavukmuşuz gibi bakıyorlar bizlere.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Adamlar sbop kapağına 5 TL istiyor :D dahası size kalmış yani :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oem parça / Yan sanayi parça farkı olabilirmi acaba?

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla orjinali 70 yan sanayisi 5tlyse kurban oluyum ben o yan sanayiye :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
5 tl lik ürün ne kadar kullanışlı olur tartışılır

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Servislerde fiyatlar fazladır ama yüzlerce metre karelik onlarca çalışanı olan servislerin gideri ile 30-40 metrekarelik iki üç kişi çalıştıran dükkanların gideri aynı değildir. Sanayide kaç tane işçi asgari ücretin üzerinde maaş alıyor, bırakın asgari ücreti bazı işçiler o dükkanlarda haftalıkla çalışıyor. Diğer yandan deri ile winleks malzeme arasında maddi ve kalite açısından çok fark vardır.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizin markasini bilmiyorum ama astra h ve vectra c lerde o körük vites topuzunun gectigi yerle birlikte satiliyor ve fiyatlari yuksektir diger dusuk model opeller icin fiyat fazla 5 tl den 10 tane al yirtip degistir daha mantikli tabi

GT-I8190N cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Servisten alacağın ürün deridir yada deriye yakın orjinal üründür. Normal bir parçacıdan orjinal ürünü alamayacağın için deri görünümlü naylon üründür. İkisini kıyaslamak doğru olmaz. Direksyon kaplamasını 150tl ye deriden kaplıyor. Aynı döşemeci muadil ürün için 40tl istiyor işçilik dahil. İkiside körük diye düz mantık bakarak servisleri karalamak doğru değil bence.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel GM cephesinde durum nasıldır birşey diyemem fakat Mazda cephesinde yetkili servis ve OEM market/diğer satıcılarda duruma göre biri diğerinden avantajlı olabiliyor.

Örneğin fren disklerini yenilerken OEM market mazda'ya göre çok daha kaliteli ve ucuzdu. Aynı şekilde debriyaj hidrolik merkez parçasında da OEM, yetkili servisteki orjinale göre aynı kalitede 50% daha ucuzdu, onu tercih ettim

Fakat, yağ ve hava filtresi gibi durumlarda Yetkili Servis'teki orj parçalar fevkalade ucuz, o zamanlarda tercih direkt Y. Servis oluyor. Bir de bazı tamir ve bakımlarda, Yetkili Servis'te sizin araçta aynı tamiri daha önce yapmış eleman bulma ihtimaliniz daha yüksek oluyor. O durumda tecrübesi yetersiz özel servise 100TL'ye yaptıracağım şey 150TL bile olsa Yetkili Servise yaptırmayı tercih ediyorum. Tamamen duruma göre değişen bir şey.

Vites körüğü fevkalade öneme sahip bir parça değil, o durumda ben de yan san. ucuzunu tercih ederdim. Değiştirilecek parça "ateşleme bobini" olsa kesinlikle Yetkili Servis ve orj. parça tercih ederdim, ay sonu maaşımın ödemesini bile bekleyerek...