Vites Kolunun Hareket Ettiği Yuvayı Yağlama..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yukarıdaki başlıktada belirtiğim gibi Vites Kolunun hareket ettiği yuvayı Makine yağı veya şanzıman yağı ile yağlamayı düşünüyorum..Ama önceliğim makine yağı..Biraz araştırdım genelde normal sarı gres önermişler ama ben makine veya şanzıman yağının aralara daha iyi nüfuz edeceğini düşünüyorum......Fotodada işaretlediğim bölüme sürücem...Biraz daha rahat vites hareketleri olur diye düşünüyorum...Uyguladıktan sonra etkisini paylaşırım...

Adsizcd1dbfe3ae539e7f.jpg

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Astra H aracım tam 100 bine girdiğinde yağ soğutucu arızası verdiği zaman serviste onu da yağlatmıştım ve geçişlerde gözle görülür fark olmuştu abi, sende de olumlu yönde etki edeceğini düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Astra H aracım tam 100 bine girdiğinde yağ soğutucu arızası verdiği zaman serviste onu da yağlatmıştım ve geçişlerde gözle görülür fark olmuştu abi, sende de olumlu yönde etki edeceğini düşünüyorum..
İnşallah kardeşim..Neyle yağlamıştı hatırlıyormusun..Gresle yağlıyorlarmış ama ben dediğim gibi makine veya şanzıman yağı kullanmayı düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İnşallah kardeşim..Neyle yağlamıştı hatırlıyormusun..Gresle yağlıyorlarmış ama ben dediğim gibi makine veya şanzıman yağı kullanmayı düşünüyorum...
Abi gresle yağlandı diye hatırlıyorum ben de

• Beğen

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben nano yağ ile yağlıyorum bu tarz yerleri kg si 1200 tl
çeşitli markalar var bu tarz yağ üreten ama bursa merkezli bir firmanın yağı bu tip aksamlarda en randımanlısı
zeytin çekirdeği kadar koyuyorsun sonrası unutuyorsun.

kaliteli bir yağ ile yağlamanı tavsiye ederim

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Beyaz gress gibi bişeydi sanırım adı, sıvı yağ kullanılmamasının sebebi uzun ömürlü olması içindir.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Beyaz gress gibi bişeydi sanırım adı, sıvı yağ kullanılmamasının sebebi uzun ömürlü olması içindir.
aynen beyaz gresler özellikle bu işler için oynak yerlerde hareketli yerlerde daha etkili standart gres ömür ve toz toplama olarak kötü oluyor beyazların nano teknolojik olanları var sür unut.
Alt takımda bile kullanılır(ben kullanıyorum) ama maliyetli işte gres bas gitsin yapıyor servisler.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben sprey gres sıkarım her yıl oraya kemikli geçiş yerine daha yumuşak geçişler oluyor.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet gres çeşitlerini bende inceledim beyaz gres uygun görünüyor..Bauhaus ta çok amaçlı gres var...Cuma günü çevremden beyaz gres bulamazsam bauhaustan o ürünü almayı düşünüyorum...En kötü makine yağı veya sıvı gres kullanıcam...Yuvarlak bölümün alt tabakasına gres nasıl ulaşacak onu anlamadım....Vitesin bağlı olduğu yuvarlak belirli bir açı ile hareket ediyor....Yani o hareket açısı ile üstteki gresi en altta taşıması zor...Sıvı olunca altada iner...Yani kolay ulaşılan bir yerde...Ömürlük olmasına gerek yok...Yağın etkisi geçtikçe tekrar yağlarım...