Vites geçişlerinde mekanizma sesi

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Vites geçişlerinde vitesi atıp ayağımı debiryajdan çekince sanki mekanizma yerine oturur onun gibi motordan ses geliyor. yani aslında rahatsız eden bir ses değil ama diğer araçlarda bu olmuyor. mesela araba normal seyir halinde iken gaza biraz basıp gazdan ayağımı hemen çekincede aynı ses geliyor. şak şak diye motr sanki 3,5milim ray gibi bişeyin üzerinde gidip geliyor.
umarım anlatabilmişimdir. bu bir sorunmudur. servise gitmek gerekirmi.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlamadıysan sizdeki ses benim aracimdada var. ses akislerden geliyor. Araç yaşına bağlı asinma sonucu bu ses olur. çok rahatsız ediyorsa akisleri değiştirin dicem ama meret ucuz birseyde değil ki :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lönk diye hafif bir darbe etkisi yaratıyorsa şanzıman kulağı kırıktır.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen darbe sesi tarif ettiğiniz gibi

değiştirmesek büyük sorun çıkartırmı

alt devirlerde konsoldan zırıltı, gaza her basıp çektiğinizde tedirginlik, ha düştü ha düşecek hissi...motor kulakları yüzünden kasiste motoru düşen arabalar görülebiliyor, riske atmayın.

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alt devirlerde konsoldan zırıltı, gaza her basıp çektiğinizde tedirginlik, ha düştü ha düşecek hissi...motor kulakları yüzünden kasiste motoru düşen arabalar görülebiliyor, riske atmayın.

anladım, nekadar maliyeti olur acaba bilginiz varmı. zor bir işlemmi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50-100 lira arasında fiyatları olur o parçaların, arabayı lifte kaldırıp parçayı değiştirmek çok uzun sürmez diye tahmin ediyorum, fazla pahalıya patlamaz.