vites geçişlerinde gelen cıyk'lama sesi.

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam,
yaklaşık iki aydır aracımda bir cıyklama sesi başladı nerden geldiğini tespit edilemedi. 1'nci vitesten 2'nci vistese geçerken debriyajı bırakıp gaza yüklendiğimde cıyk diye bir ses çıkıyor arabanın altından sanki şoför tarafından geliyor.araba sanki pati çekiyor gibi oluyor ama değil,bu genelde yüksek devirli vites geçişlerinde oluyor hatta 2'nciden 3'ncü vitese geçerken bile oluyor.bir kaç defa servise gittim altan herşeye bakıldı sıkılması gereken birçok şeyi sıktılar ama sorun yine devam ediyor.aracımın gidişatında bir sorun yok ilerde başıma büyük sorun açmasın diye uraşıyorum.dün gittim yine servise ustanın dediği egzos spiraline vurunca ses geliyormuş ondan olabilir dedi,spiral değiştirildi ama nafile ses yine var boşuboşuna 60 tl verdim spirale.konu hakkında yorum ve yardımlarınızı rica ediyorum.saygılarımla...

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelern debriyaj balatası bitmiştir onun sesidir...

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustaya dedim ama olamaz dedi. bir defasında kayınpederim aracımla bir yere gitmişti debriyajı çok zorlamış olmalı ki iki ay kokusu gitmedi,bazen kalkışlarda titreme oluyor debriyaja bir baktırayem bakalım ne çıkacak.tavsiye için sağolun bu arada aracım 56000 km.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben önceki iki aracımda da benzer şeyler yaşadım ikiside debriyaj balatasının bitmesi kaynaklı çıktı. Ama ustan konusunda emin değilim...

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam serkan şimdi gidiyorum bir başka servise ve debriyaja baktıracam,teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için.sonucu bildiririm.