Vites geçişleri sıkıntılı

Recepcalmac

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Opel corsa c 1.2 yarı otomatik aracım 1nci vitesten 5000 devire kadar atmıyor 5000 devir üzerinde 2nci vitese geçiyor sonrasında sıkıntı çıkmıyor manuel kullanmak istediğimde de 2nci vitese aldığımda geri atıyor ustaya götürdüm şanzıman ve robotta sıkıntı çıkmadı hava akısmetre sinden olabilir dedi denemek lazım dedi ama deneme yanılma yöntemiyle gidecez gibi davranıyor debriyaj 8.96 dedi ölçümü çok sıkıntı yokmuş yazılımı tekrar atmış şanzuman yağı değişti sonuç değişmedi bilen başına gelen varmıdır?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Easytroniclerde sanırım robotkolundan kaynaklı arıza çıkıyordu hep ama siz hiç kaliprasyon yaptırdınız mı? Bu şekilde yapıyorsa mutlaka bir arıza kodu veriyorudur. Şanzıman yağını 75w90 la mı değiştirdiniz kaç litre kondu fazla koyunca arabayı tutuyor yağ.

Debimetre ile şanzımanın bu arızasını pek bir birine bağlayamadım @kannn üstat bakalım ne diyecek

Debriyaj balatasının ölçümü nedir söküp balata kalınlığına kumpasla mı bakıldı.

• Beğen
Tepkiler: Recepcalmac

Recepcalmac

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Aracı ustaya bıraktım kalibre ettiğinü söyledi robotta şanzımanda sıkıntı olmadığını söyledi yağı usta koymuş ama nasıl bir yağ ve nekadar koyduğunu bilmiyorum ilk vitesi 4500 5000 devirde attıktan sonra sıkıntı yok

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracı ustaya bıraktım kalibre ettiğinü söyledi robotta şanzımanda sıkıntı olmadığını söyledi yağı usta koymuş ama nasıl bir yağ ve nekadar koyduğunu bilmiyorum ilk vitesi 4500 5000 devirde attıktan sonra sıkıntı yok
Bana kalibrasyon hatası gibi geldi 4500-5000 devirde sanki aracın devri olması gerekende gibi vites atıyor. Bulunduğunuz ilde yetkili servis varsa oraya götürüp orada bir kalipbre ettirin

• Beğen
Tepkiler: Recepcalmac

Recepcalmac

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Bana kalibrasyon hatası gibi geldi 4500-5000 devirde sanki aracın devri olması gerekende gibi vites atıyor. Bulunduğunuz ilde yetkili servis varsa oraya götürüp orada bir kalipbre ettirin
Lüleburgaz dayım opel servisi yok en yakın çorluda var olmadı oraya götüreceğim