vites geçişi

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a 2012 sıfır astra h sedan aldım. dikkatimi çekti vites geçişlerinde alttan vites mekanizmalarının sesi geliyor özellikle camlar açıkken daha çok duyuluyor. eski aracım bora da duyulmuyordu sizde duyuyormusunuz.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi konu araya kaynamış sanırım. Bence bu normal bir ses.

Arkadaşlar bu vites geçişlerini nasıl yumuşatırız? Şanzıman yağını değiştireyim mi? Vites kolunun beyaz top kısmına bayaz gres sıktım pek faydası olmadı. Nasıl yapabiliriz? Aracı lifte kaldırıp Vitese giden bir yerleri yağlamak gerekir mi?

frost_tiger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ses kesinlikle geçmez, tasarımsal birşeydir. kimi şanzımanlarda araç yalıtımı daha olduğundan gelmez veya daha az gelir. ama bu ses bir hata değildir. kolay gelsin

Kemalyanal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.GencMekan.com
Bence de bu ses aşırıya kaçmayacak şekilde ise normal. yani araç dururken veya ileri geri manevra yaparken camlar kapalı olsun, açık olsun özellikle geri vitese takınca hemen her arabada duyuluyor "şık" diye bir ses.

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada 2 haftalık vites geçişleri sert sesi duyuluyo yapacak birşey yok . Birde vites değiştirirken bendde mesela 1.vites giderken 2.ye atıcam debriyaja basıyorum 2.vitese atıyorum gazdan ayagımı çekince arabaya hala gaz veriyo sanki birisi ben gaza basana kadar gaz ses geliyo buda yakıtı artırıyo sendede öle bi sorun varmı ? Vites geçişlerinde gazdan ayagımı çekip debriyaja basınca oluyo arb hala gaz veriyo

ersin3321

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2012 astra h aldım aynı sorunlar bende de vites geçişleri hem sert hemde ses geliyor. sanırım herkeste var bu sorun. bu sorunu çözen varsa ve yardımcı olursa sevinirim