Vites degistirici mafsalli kol

ayurdakok

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar corsa d nin 1 ve 2. Vites degistirirken yasanan sıkışma, zor geçiş gibi konu icin baslikta bulanan parcayi (tam olarak sansimazana giren mafsal nerden bulabilirim. Tum yabancilaraki Vauxhall ve opellerindeki bu sorun icin bu mafsal ve kollari degistirmisler veya mmodifikasyon yapmislar. Foto asagida var. Parcaninturkcesini oendim cevirdim. Tam olarak uygun olmayabilir

IMG_20230225_1156377bbc4861eeffcd3f.jpeg

ayurdakok

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
@enisokan Bey merhabalar, acaba yukarıda bahsettiğim parcanin parca nosunu ve gostergeli parca katoluğunun resmini gonderme sansiniz var mıdır?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
@enisokan Bey merhabalar, acaba yukarıda bahsettiğim parcanin parca nosunu ve gostergeli parca katoluğunun resmini gonderme sansiniz var mıdır?

Sizin parça bu, INTERMEDIATE GEARSHIFT CONTROL.
Bilgiler geneldir. Şasi numaranızı ve motor kodunuzu özel mesajdan atarsanız aracınızın kendi parçasını bulabilirim.

1a505344fddf011e67.png

ayurdakok

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben gear shift control mekanizmasindan şüpheleniyorum. 1 gun motor isinmadan 1.vitestwn 2ye geçerken çat diye bir ses geldi.ben birseyler dağıldı zannettim. 15X,16,17,18 ve 19 degisecek gibi. Teknosyen degilim ama youtube gorsugim kadariyla bi parcalar orjinalleriyle degistiriyorlar.oemler plastik rod kalitesizmis. Oejinali kombiler ne kadardir.once sokulmesi gerekir. Kim bilir hangi ustanın bunda tecrubesi var

ayurdakok

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
@enisokan bey, acaba bu parcanin fiyati ne kadardir 15x,16,17,18 19.nolu parca. Hem orjinali hemde oem olqrak?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
@enisokan bey, acaba bu parcanin fiyati ne kadardir 15x,16,17,18 19.nolu parca. Hem orjinali hemde oem olqrak?

Online alışverişte gözükmüyor. Çok satılan bir parça değil. GM kodlarıyla yetkili servise sordurun. Ya da İkitelli çıkmacılarını bir dolaşın derim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Serviste satılıyor bu boşluk mu var sizde boşluk varsa değişiyor.

atalanm1

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et

Opel Corsa D 5 Ileri Vites Mekanizması Tamir Takımı olarak ararsanız takım halinde parçaları bulabilirsiniz. Orjinali var mı bilmiyorum ama yan sanayiler 150 tl civarında. Bende 1 ve 2.ci viteslerde (baskı balatam set olarak yeni değişti) geçiş sorunu yaşıyordum. Tamir seti ile baya sorunu çözdüm.Lakin kendiniz değiştirecekseniz baştan söyleyim biraz meşakatli bir iş. Ben amatörce bir youtube videosu çekmiştim linki aşşağıya bırakırım. Yine konuyla alakalı yardım lazım olursa iletişime geçebiliriz​