videolu egr iptali

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aradaki kola kutusundan yapılan sac bir hafta sonra erir araya sac conta kestirip koymanızı tavsiye ederim

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi siz egr bozulduğu için mi yaptınız bunu, yoksa keyfi olarak mı yaptınız. Bir de araca ne şekilde yansıdı, getirisi götürüsü neler oldu, hararette artış var mı?

Aslında ben deneme maksatlı yaptım... Asıl sorun motor sıcakken 1. vites hariç diğer viteslerde düşük devirde gaza yüklendiğim de gaz yememe, kekinme gibi bir durum oluşuyordu. yavaş basarsam sorun olmuyordu,3000 devirden sonra açılıyordu. Egr den olabileceğini düşünmüştüm. Ama yanılmışım...Son 1 haftadır en az 50 TL almak üzere 4 kere depoyu fulledim(depo küçük). Sorunun sadece 1 akaryakıt istasyonundan aldığımda ortaya çıktığını keşfettim... Diğer 3 istasyonda sıkıntı yok.... Yakıtta bir artış yok gibi geldi...En son yarı akıcı yarı dur kalkda 26 kuruş gibi bir gaz tüketimi yaptım (200 km sonucu)... + olarak sadece 3000 devirden sonra devirlenmesi arttı gibi...psikolojikte olabilir.....

aradaki kola kutusundan yapılan sac bir hafta sonra erir araya sac conta kestirip koymanızı tavsiye ederim

Bu hafta sonu acıp kontrol edeceğim... Dediğiniz gibi bir durum varsa buradan paylaşırım...
EGR iptalinden sonra 500 km den fazla yol yaptım... uyarınız için teşekkürler...

Bu arada LpG sigortası attığında, hazır lpg ciye gitmişken ayıp olmasın diye gaz ayarı yapalım dedim... 26-27 kuruş yakıyor deyince hiç ellemeyelim dedi.... Ancak o ara bilgisayar bağlıydı.... değerlere baktığımda hep yeşildi... fakat kenarda LPG map senserü iptal yazıyordu.... Bu LPG map sensörü iptal olunca cuf-off geçmiyor diyorlar... aynı zamanda gaz bitince otomatik benzine gecmez diyorlar.Fakat benim araç gaz bitince benzine geçiyor....
LpG map sensörünün iptal olması bir sorun açar mı ?
Bilgisi olan var mı ?

kiziroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused:

bugün kontrol ettim yaklaşık 1 haftadır iptal ettiğim egr nin kör contasında hiçbir deformasyon yoktu... boşu boşuna söktüm

hazır sökmüşken daha sağlam bişeler takmışsındır sanırım..