vectraların düzenli bakımı

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 4 ay önce 2001 model cdx aldım. 179.000. km.de lpg yi ben taktırdım(zavoli) aracın 2. sahibiyim.
ben aracımın uzun ömürlü olmasını ve hem yakıtta hem sürüşte daha iyi olması için aylık-yıllık hangi bakımlara dikkat etmem gerekir ve düzenli ne yapmam gerekir. hani derler ya "sen ona bak ki oda sana baksın"

fikirleriniz,düşünceleriniz,önerileriniz benim için önemli.
saygılarımla.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerektiğinde orjinal parça kullanın yeterli olacaktır. tabi işin ehli bir ustayıda unutmamak gerek.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
10000 km de bir 10-w40 motor yağı yağ filitresi,hava-polen-benzin-lpg filitresi değişimi yapılır,gaz kelebeği ve rölanti ayarlayıcı temizlenir, 30000 km de bir bujiler değişir,60000 km de bir triger seti devirdaim pompası ile beraber değişir ,bunun dışında balatalar ve yryen aksam bakımdan bakıma kontrol edilr,sensör arızası verince arıza ışığı yakar, cihaza bağlanıp kontrol edilir,gerekirse değişim yapılır,ustanın iyisine düşmek gerekir yoksa cüzdanı çok yorar.....

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
10000 km de bir 10-w40 motor yağı yağ filitresi,hava-polen-benzin-lpg filitresi değişimi yapılır,gaz kelebeği ve rölanti ayarlayıcı temizlenir, 30000 km de bir bujiler değişir,60000 km de bir triger seti devirdaim pompası ile beraber değişir ,bunun dışında balatalar ve yryen aksam bakımdan bakıma kontrol edilr,sensör arızası verince arıza ışığı yakar, cihaza bağlanıp kontrol edilir,gerekirse değişim yapılır,ustanın iyisine düşmek gerekir yoksa cüzdanı çok yorar.....

kendimi gördüm sanki:D yukarıda yazanların aynısını uyguluyoruz.

Raman bey;
son bakıma gittiğimde lpg konusu açılınca usta söylemişti, araban lpg'li olsa her bakımda fazladan şunu, şunu, şunu değiştirmen gerek demişti ama onların ne olduğunu çok bilmiyorum.
keşke sizde lpg taktırmasaymışsınız. ben lpg'siz cdx araya araya zor buldum, piyasada kalmayacak yakında :)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben yağı 7000 km de değiştiriyorum ve her değişimde yağ filtresinide değiştiriyorum.3 ayda bir gaz kelebeğini temizletiyorum ve lifte kaldırıp alt takımı kontrol ettiriyorum.

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yağı 7000 km de değiştiriyorum ve her değişimde yağ filtresinide değiştiriyorum.3 ayda bir gaz kelebeğini temizletiyorum ve lifte kaldırıp alt takımı kontrol ettiriyorum.

aynen bende öyleyim 10000 km bile beklemiyorum bide yagı alırken adam diyo abi 20000 km lik yag bu filan diyo yok ben 7-8 bin olunca döküyom onu diyorum adam şaşırıyo :)