vectra

SİZCE HANGİSİ?

• 1997 MODEL VECTRA

Oy: 42 50.0%
  • 2007 MODEL MEGAN

Oy: 42 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    84

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankette vctra öne geçti. Helal olsun vectra'ya.....

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel aşkı ile yanıp tutuşsakta oyları opele versektekte kabul etmek lağzımki 2007 araçın yeri ayrı.

Aslında yeni bir anket acılırsa ortasını bulmak lağzım. 2005 vectra ile 2005 megane olmalı ikinci el piyasası bir birine yakın.

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaMan farKı vaR aRadA 10 yıL vaR isTer isTemeZ meGané oluYor...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci el piyasası birbirine yakın olsada vectra c ile megan 2 ben şahsen işçilik açısından bile kıyaslamam asla..

ben araba alırken vectra c alfa 156 audi a4 arasında kalmışdım audi 4 bakdım alması değil ama bakması zor sigortası kaskosu falan parçası servisi o yüzden düşünmeden vectra aldım ama o zaman bile kriterlerim içine megane 2 yi koymadım..

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C ile isabetli bir karar vermişin.
2005 modeller satıldığı dönemde 0 ı ve 2. eli için hafif donanımlı megane 2 ile vectra C nin fiyatları bir birine yakın.
Satış grafiğine bakınca megane 2 nin satışı vectrayı 8 e bölmüş. opelde bilinen bir marka renaulta.
Millet acaba neden tercih etmiş o sebepten hafifte olsa karşılaştırmaya açık konu.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can

bak şimdi en başda ben alırken yapdığım kıyaslamalara bakarsan ve kıyaslama yapdığım arabalara binmişsen megan yanlarında sönük kalıyor alfa nın motoru iç tasarımı dış tasarımı italyan çizgileri harika audi zaten bir laf yok ona vectrada da alman kalitesi işçiliği çok iyi vectra opel serisinde omega ile aynı platformda üretiliyordu yani çok kalitelidir parça ve işçiliği omega b nin çoğu parçası vectra c ye uyar ..
şimdi bunlarla megan yan yana bile gelemez

megan daha çok halk işi taksi götür getir işleri falan filan buna hitap ediyor renault olup satmamasınada zaten imkan yok..

yani şunu demeye çalışıyorum bir vectra kullanıcısının b olsun c olsun araba alırken kriterleri genelde işçilik lüksü konforu kalitesi üstüne olur megan kullanıcısının alma amacı ise ticari değeri olsun para etsin zihniyeti var aradaki bence en büyük fark bu..

Son düzenleme:

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda aynı fikirdeyim hatta annem megane 2 hp kullanıcısı bende astra gtc kullanıcısıyım. Megane 2 leri iyi tanırım opeli tercih ederken aynı senin gibi tasarımı kalitesi konforu yüzünden opel aldım. En basit örnek bozuk yollarda giderken iç işcilikten gelen plastik sesleri özensiz içilik kaliteye alışan biri için çok rahatsız edici.

Bunlara ramen tercih edilen ve satmak istendiğinde hızlıcana satılabilen araç megane. ben bu konuya takılıyorum.

Opelim formu değilde daha genel bir forum olsa anket acardım tam tarafsızcana kullanıcılar neden megane yi tercih ediyor görüşlerini fikirlerini dinlerdim.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarı parasına elli kat daha arabadır vectra al vectrayı sağını solunu topla 2007 meganı eskitir

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedeni yok renault megan 2 bu gün modern bir reno 9 dur bu kadar basit yani her işe gelir ben şahsen bmw 3.20 den inen bir insanım vectraya bindim o kadar aranmadım ama megane binsem aranırdım megane çok sürüdüğüm bir araç bana göre değil en azından belki ticari kaygılarım olsa hani uzun yol yapsam çok parçası ucuz olsun diye aransam servisi çok bol olsun diye aransam birde keyfime konforumada o kadar düşkün olmasam birazda titiz alırdım bende belki megane o zaman gene sanmıyorum ya :D gider aracıma lpg falan takardım ama :D gene almazdım :D

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bırakın allahınızı seversenız arkadaslar bırı 07 bırısı 97 ya kım olsa 2007 meganı alır lutfen bıraz gercekcı olun ben dıyorumkı bır daha dunyaya gelsem yıne araba alacak olsam bu kesınlıkle vectra olur ama burada cok buyuk bır fark var

megane ıstemeyenler getırın bana ben vereyın son derece temız olan 97 vectramı varmısınız