vectra yağ yakıyor!!!

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu modeller böyle kardeşim yapacak birşey yok, şuan 130.000 km.de 2001 1.6 vectra kullanıyorum yağ yakma sorunu yok denilebilir.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde üstten eksentrikli arabalar yag eksiltir zaten ama senin ki biraz fazla.Siz arabayı sürekli (hemide baya) yüksek devirde kullanıyorsunuz sanırım.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bune abi senin araba benzin gibi yağ yiyo benimki 5000 kmde 750 gr eksiltti

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun oldu özel serviste önce tch2 ye bağlattım sorun yok dedikten sonra sık sık yağ seviyesini kontrol et uyarısı geldiğini söyledim 800 gr yağ eksiltmişti 98 000 de araba yağ eksiltirmi dedim ecotec motorlarda aracı devirli kullanmak gerekiyormuş motor sıcaklığı 90 derece olması gerekiyormuş 80 derecede yağ eksiltir dediler diğer opel kullanıcılarına sordum bizde hiç böle bir olay olmadı diyorlar bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim

ugurlama01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun bende de var arkadaşlar bulamıyorlar nedenını her halde sonunda bana aracı sattıracaklar
yağ yaktıgı sorun değil aracı berbat edıyor

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun bende de var arkadaşlar bulamıyorlar nedenını her halde sonunda bana aracı sattıracaklar
yağ yaktıgı sorun değil aracı berbat edıyor
lpg varmı? yag eksıltmede lpg de bi unsurdur

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çok inceleyemedim böyle bir başlık bulunup bulunmadığını o yüzden yeni konu açtım ilgi ve bilgilerinize şimdiden teşekkürler...

aracım 2002 son çıkışlı(2003 model gözüküyo) vectra elegance 1.6 arabayı alalı daha 4 ay oldu ve sürekli arabaya yağ ekliyoruz.serviste bu durumun normal olduğunu ve bu araçalarda hep gözlenen bir durum olduğunu ısrarla söylediler.ancak 1000km de 2lt'nin üzerinde yağ tüketimi pek normal gelmiyo bana.daha önceki aracımız dizel minübüstü o bile bu kadar yağ yakmıyordu.bu durum sizce normal mi yada benzer problem yaşayan arkadaşlar var mı. :help:
tekrar teşekkürler...
arkadaşım servis nasıl normal der şaşırıyorum !
kesin bir yerden kaçırıyordur eğer kaçak varsa yakında iyice birikir ve park ettiğin yerde akıntı yapar park yaptığın yerleri kontrol et
bir arkadaşımda 98 vectra gls var aynen senin gibi yağ eksiltiyordu sonra bir yerden kaçak çıktı neresiydi hatırlamıyorum p.tesi sorucam inş. buraya yazıcam
bende 2003 astra elegance var 3 ay önce aldım 2500 km yaptım 2000 km si şehir içi devamlı kontrol ederim hiç yağ eksiltme yok
arkadaşım ALLAH kolaylık versin

senkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
General motor araç kullanım kitapçığının arkasında araçları için 1000 km de 600 grama kadar yakar diyor.Benim astrada şehir içi 1300 şehir dışında 3000 km de bir litre yakıyor.seninki normal değerlerdemi değilmi bunu servis bilir ama ben onun bir testinin olduğunu duymuştum.Doldur boşalt yapıyorlarmış ölçüp anlıyorlarmış sende bi yaptır bence...

öğretmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamda denk geldi

arkadşalar bende tam bu konuyu soracaktım benimki 99 astra daha perşembe tamircideydim. normaldir eksiltir dediler. 6300 km de 2.5 lt yağ gitmiş

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta yağ kaçağı yok hemen hemen her kalkışta park ettiğim yeri kontrol ederim lpg yok