Vectra otomatik S lambası yanıp sönüyor

m kerem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar benim 94 vectra a kasa otomatik araç var. Araçta motor ısındıgında S lambası yanıp sönüyor araba bayıyo gitmek istemiyor sanki araç vites değistiremiyor . Opel servisine götürdüm sorunun ne olduğunu bilmediklerini söylediler. Acil yardıma ihtiyacım var.

Ali7834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtada aynı arıza var s lambası yanıp sönmeye başlayınca araç kendini korumaya alıp yüksek viteste kalıyor. Manuel kullanıyorum. 3 te kullanıyorum 4 aydır. Gösterdim iki arıza verdi selektör şarteli ve hidrolik arıza 41 ve 56 arıza kodları. 3 bini bulur dediler Masrafı bende iyi bir usta bulana kadar yaptırmayı düşünmüyorum

m kerem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin arıza sürekli mi oluyor. Bnm motor ısındıgında oluyor. Yağla bir alakası var mı acaba . Bn aracı yaklaşık bir yıl önce aldım şanzıman yağını değistirmedim. Önceki sahiplerinin de değiştirdiğini düşünmüyorum.

Ali7834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı bugün yaptırdım binlira tuttu. 2 tane selanoid beyin contaları ve yağı değişti şimdilik sıkıntı yok. Isınınca arıza lambası yakıyordu ve 3 ten 4 geçmiyordu.

m kerem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Daha detaylı bilgi verir misiniz. Nerde yaptırdınız

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sizin arıza sürekli mi oluyor. Bnm motor ısındıgında oluyor. Yağla bir alakası var mı acaba . Bn aracı yaklaşık bir yıl önce aldım şanzıman yağını değistirmedim. Önceki sahiplerinin de değiştirdiğini düşünmüyorum.

Bizim araçta arada bir (her zaman olmuyor) özellikle soğuk havalarda, şanzuman yağı soğuk iken hızlanmalarda gaza biraz fazla yüklenince oluyor, şanzuman yağı ısınana kadar gaza fazla yüklenmezsek hiç bir sorun yok. Lamba yanıp sönmeye başlayınca şanzuman yağı ısınana kadar aracı manuel kullanıyoruz, daha sonra aracı stop edip tekrar çalıştırınca herşey düzeliyor. Bu duruma biz de araba da alıştığı için artık aldırmıyoruz :) .

Ali7834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracın şanzuman inmedi alttan açıldı 2 selonaid takıldı beyin temizlendi contalar değişti yağı değişti. Bugün memlekete geldim 500 km maşallah sıkıntı yok. Sakın şanzuman indirmeyin derim iyi bir ustayla iş çözülüyor. Çok araştırdım çoğu inecek dedi ve 3 bin gibi rakamlardan bahsettiler. İstanbul sefaköyde bir abimiz halletti.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracın şanzuman inmedi alttan açıldı 2 selonaid takıldı beyin temizlendi contalar değişti yağı değişti. Bugün memlekete geldim 500 km maşallah sıkıntı yok. Sakın şanzuman indirmeyin derim iyi bir ustayla iş çözülüyor. Çok araştırdım çoğu inecek dedi ve 3 bin gibi rakamlardan bahsettiler. İstanbul sefaköyde bir abimiz halletti.

İşte bende bu yüzden sormuştum. İndi mi? Diye... inse idi. Ummadığın kadar sorun ve parça çıkardı o kesin. Bununla geçmiş olsun.

Ali7834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tşk ederim. Üzerimden çok büyük bir yük kalktı. Sürekli kafama takıyordum.