Vectra GT yardim !

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Kibrista orjinal 115.000 km'de ikinci sahibinde herseyiyle orjinal , kondisyonu gayet duzgun kazasiz boyasiz hatta icinde sigari dahi icilmemis bir 99 vectra b gt iddiasi kulagima geldi . Araba ile aramda biraz mesafe var ( git-gel +-220 km ). Usenmeyip gidip baktim , denildigi gibi hakikatten orjinal km , boyasi vs cok duzgun duruyordu , araba ilk bakista basimi agritmayacak gibi duruyor fakat kaputun altinda ne olup bittigine dair pek bir fikrim yok. Kibrista dogru duzgun opel ustasi bulunmuyor veya ben bulamadim. Bu sebepten dolayi ekspertiz yaptiramiyorum . Kaputu acip , kendi kendime araba da bir problem olup olmadigini nasil anlayabilir ?

Nelere dikkat etmeli ? Puf noktalari nedir ?

Basima is acmayacagini nasil anlayabilirim ?

O km de araba soyle soyle problem cikarir dediginiz birsey var mi ?

Sunrooftan veya baska bir yerden su alma yapar mi ?

Klimasi nasildir ? Vsvs

Sorulari arka arkaya siralayabilirim :)

Araba ile ilgili gozume carpan 2 sey var ,

Sunroof un saginda ve solunda 1 parmak kabarma vardi ? Bu normal mi ? Yoksa mide bulandirir mi ?

Herseyi orjinal olan arabanin , egzos ucu tek cikis ovaldi. Bu ikisi disinda gozume carpan baska birsey yok.

Yorumlarinizi merakla bekliyorum , simdiden tesekkur ederim :)

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş ben 3 yıl boyunca kullandım bu aracı.Üzülerek bir inat uğruna sattım ve pişman oldum diyebilirim.Söylediğin kabarma benim aracın tavanının uç kısmında vardı boyatmadım alacak kişi görsün istedim.Egsoz ucu konusunda benim aldığımda da tekti.Satan arkadaş orjinal egsoz yerine normal vectra egsozu taktırmıştı.Ben alınca çok abartılı olmayan bir performans egsoz taktırmıştım...Kilometre konusunda bir şey diyemem oynanmış olabilir ama aracın temizliği kilometresinden daha önemli benim için...
Sonuç olarak araç içine sindi ise bence kaçırma nadir bulunacak bir araç (parasına göre tabiki)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç olmazsa yağ çubuğuna bakın yağın renginde anormallik varmı,sonra su kabını açın su renginde,kabda köpük vs varmı.Üst kapkta yağ alt karter tarafında yağ kaçğı varmı kontrol edin.Sonra Klimayı açın biraz turlayın,imkanınız varsa bi girne-lefkoşa arası gidin,harareti gözlemleyin,boşta gaz verdirin egzozdan duman çıkıyormu felan.
Onun haricinde Gt gayet güzel araçtır,benim için önemli olan GT body kit+recore koltuklar.Kliması da gayet iyi soğutur eğer sorunsuzsa.

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle koskoca forumda deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim

Kardeş ben 3 yıl boyunca kullandım bu aracı.Üzülerek bir inat uğruna sattım ve pişman oldum diyebilirim.Söylediğin kabarma benim aracın tavanının uç kısmında vardı boyatmadım alacak kişi görsün istedim.Egsoz ucu konusunda benim aldığımda da tekti.Satan arkadaş orjinal egsoz yerine normal vectra egsozu taktırmıştı.Ben alınca çok abartılı olmayan bir performans egsoz taktırmıştım...Kilometre konusunda bir şey diyemem oynanmış olabilir ama aracın temizliği kilometresinden daha önemli benim için...
Sonuç olarak araç içine sindi ise bence kaçırma nadir bulunacak bir araç (parasına göre tabiki)

peki bu kabarma zamanla yürür mü ? Sunroof lastigi fitilleri vs değişse yürüme durur mu ? Egzos elzem birşey değil ,sadece sormuşken detay öğrenmek istedim. Km ile oynanmamıştır diye tahmin ediyorum , araç ilk sahibinde iken pek aktif kullanılmamış . Araç görüntü olarak içime sindi tabii ama mekanik olarak beni üzerse diye korkuyorum . Onun dışında bir problemimiz yok çok şükür :) ( Burdaki fiyatını söylesem beni asarsınız :) )

hiç olmazsa yağ çubuğuna bakın yağın renginde anormallik varmı,sonra su kabını açın su renginde,kabda köpük vs varmı.Üst kapkta yağ alt karter tarafında yağ kaçğı varmı kontrol edin.Sonra Klimayı açın biraz turlayın,imkanınız varsa bi girne-lefkoşa arası gidin,harareti gözlemleyin,boşta gaz verdirin egzozdan duman çıkıyormu felan.
Onun haricinde Gt gayet güzel araçtır,benim için önemli olan GT body kit+recore koltuklar.Kliması da gayet iyi soğutur eğer sorunsuzsa.

Bu tarz küçük püf noktaları hayat kurtarır :alkis:

yağı suyu için araba sahibi daha yeni değişti dediği için açıkcası pek üzerinde durmadım . Turlamayı çok istedim fakat o anda öyle bir vakit yoktu malesef ikinci gidişimde inşallah :) üst kapakta biraz kir dikkatimi çekti , özellikle yan taraflarında . Basit bir kir midir ? Yoksa motoru temizledikten sonra sürülen wax ın yanığımıdır Veya düşünmek istemediğimiz yağ kaçağı mı ? Eğer ki yağ kaçağı ise küçük bi hamle ile çözülebilir mi ? Gaza basınca dikkatimi çeken tepkisinin biraz geç olması . Bu yaşta arabada normal midir ?

Hazır sizler gibi bilgili birilerni yakalamışken aklıma gelenleri sormak istedim :)

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle koskoca forumda deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim
peki bu kabarma zamanla yürür mü ? Sunroof lastigi fitilleri vs değişse yürüme durur mu ? Egzos elzem birşey değil ,sadece sormuşken detay öğrenmek istedim. Km ile oynanmamıştır diye tahmin ediyorum , araç ilk sahibinde iken pek aktif kullanılmamış . Araç görüntü olarak içime sindi tabii ama mekanik olarak beni üzerse diye korkuyorum . Onun dışında bir problemimiz yok çok şükür :) ( Burdaki fiyatını söylesem beni asarsınız :) )

Kardeş dediğim gibi ben 3 yıl kullandım...Tabi şunu da belirtmek lazım ben Niğdedeyim sen Kıbrıs'ta :) Nemi düşünmek lazım.Lastiklerin değişimi ile alakası olmaz bence,sonuçta kabarma kaporta da başlamış...Fiyatı konusunda bence de yazma zaten.Kıbrıs'ta yaşayan akrabalarım var vallahi deli oluyorum :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün önümden gök mavi bir CD gidiyordu selçuk, mavi duman ata ata, yumurta kokusu saçıyordu ben tedirgin oldum el kol yaptım dayıya da anlamadı yağmurda :D

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün önümden gök mavi bir CD gidiyordu selçuk, mavi duman ata ata, yumurta kokusu saçıyordu ben tedirgin oldum el kol yaptım dayıya da anlamadı yağmurda :D
havalar ısındı,yağ yakan araçlar çoğaldı trafikte :D

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
en gereksiz yerden başlamış olacağım belki ama egzos ucu GT'lerde çift olur. jantlar GT jantıdır. Önde ve yanlarda marşpiyer vardır bagaj üstünde de. koltukların döşemeleri farklıdır, diz desteği vardır. ön konsol gri'dir, vites topuzu gridir. km göstergesindeki ibreler turuncu olur. gözle görülebilecek en belirgin farkları bunlar gt'nin. bu yaştaki araba diyerek küçümseme bence :) çekiş kaybı yada hantallık var ise ona ayrıca bakmak gerek ki en başta baskı balata değişmesi gerekebilir. daha yazacak yada anlatacak çok şey var ama kafan karışabilir. sen merak ettiklerini sor biz cvaplayalım :D 2,5 senedir GT kullanıyorum, hala'da kullanmaya devam ediyorum. bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda hayat olduğunu görmek çok güzel , okuyan yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim !

Kardeş dediğim gibi ben 3 yıl kullandım...Tabi şunu da belirtmek lazım ben Niğdedeyim sen Kıbrıs'ta :) Nemi düşünmek lazım.Lastiklerin değişimi ile alakası olmaz bence,sonuçta kabarma kaporta da başlamış...Fiyatı konusunda bence de yazma zaten.Kıbrıs'ta yaşayan akrabalarım var vallahi deli oluyorum :)

Nem konusunda çok haklısın , lanet ettim :) , Aklıma lastik gelmesinin sebebi , kenarlarda olması . Kabarma olmasını normal karşılıyorum . O yaşta insanın ağızında ki dişler bile dökülüyor :) Zaten marşpiyellerin altı temizlenip tekrardan yapıştırılmış . Kıbrısta yaşayan akrabalarınız olduğunu söylemenize mahsuben :

Burada bildiğiniz , duyduğunu opel servisi , ekspertiz yapabilicek biri var mı ?

en gereksiz yerden başlamış olacağım belki ama egzos ucu GT'lerde çift olur. jantlar GT jantıdır. Önde ve yanlarda marşpiyer vardır bagaj üstünde de. koltukların döşemeleri farklıdır, diz desteği vardır. ön konsol gri'dir, vites topuzu gridir. km göstergesindeki ibreler turuncu olur. gözle görülebilecek en belirgin farkları bunlar gt'nin. bu yaştaki araba diyerek küçümseme bence :) çekiş kaybı yada hantallık var ise ona ayrıca bakmak gerek ki en başta baskı balata değişmesi gerekebilir. daha yazacak yada anlatacak çok şey var ama kafan karışabilir. sen merak ettiklerini sor biz cvaplayalım :D 2,5 senedir GT kullanıyorum, hala'da kullanmaya devam ediyorum. bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

En gereksiz denen yer GT yi GT yapan yer . Gayet yerinde :) Söylediğiniz donanımların tümü mevcut . Normal kadran ile GT kadranının farklı mı :confused: Arabayı kesinlikle küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın fakat dediğim gibi insan o yaşa gelene kadar insanda ne değişiklikler oluyor , arabada ne olmaz :) çekiş kaybı veya hantallığı tam olarak göremedim açıkcası pek denencek bir yerde değildi . Gaz pedalında biraz boşluk var gibiydi , ve tepki geçti . Bu normal mı ? Yazacak ve anlatılcak herşeyi paylaşırsanız çok sevinirim , fazla bilgi göz çıkarmaz . Kafa karışırsa da çözülünce ufuk genişler :) . Nice problemsiz sürüşler :)

Motor kapağının kenarında sarımtrak ; leke desen leke değil , yanık desen yanık değil o tarz sararma vardı . Dikkatimi çeken başka birşey arabanın içinde hafif bir koku vardı tam çözemedim fakat egzoz gibiydi . Koku için iyimser yaklaşıp egzoz gevşemiştir dedim . Fakat moturun üzerindeki sararma biraz midemi bulandırdı açıkcası ? Bu durumda ki ön görünüz nedir :help:

Son düzenleme:

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Geç tepkide yok açıkçası bende. Gaz pedalınaki boşluk boğaz kelebeğinden olabilir diye düşünüyorum. Motor çevresindeki sarılık hakkına net bişey söyleyemem ama aklıma ilk hararet yapmış olma ihtimali geldi. İyi tarafından bakarsakta, terleme yapmıştır tozda yapışıp kalmıştır orda. :) tabi bunların hepsi bir senaryo. Bi ustanın görmesi iyi olur. bana bu araçlar çok kritik. Bakımlı olanı ve bakımsız olanı vardır. Az bakımlı diye bi durum söz konusu değil :) olsun ya bişey olmaz dediğin şey bile çok can sikabiliyor. Bende alırken aldigim kişi dediki sağ ön taraftaki emniyet kemeri kilitlemiyor. Bende olsun ya nolcak kaç yaşında araba yaptirirm dedim, 150 liraya patladı ;) gösterge panelinin çerçevesi gridir, 260 kadran vardır ve ibre turuncu renklidir. Diğer vectralarda ise çerçeve siyah olur ibrede beyaz olur

Sent from my C6603 using Tapatalk