vectra dizel

JOSEFGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra 1.9 cdti düşünüyorum 2005 ve sonrası nasıl bir araç kullananlar ve bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vergi muhabbeti olmasa alınıcak bır araç ben kullanmadım ama hosuma gıdıyor içi yayla gibi.

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almaya çok niyetlendik 1 sene önce. ama hem vergi nedeniyle hemde temiz araç bulamama yüzünden vazgeçtik. ama elime temiz bi tane geçse yinede yok demezdim sanırım

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dtı motora hep ön yargıyla bakarlar ama ben kullanıcısıyım ve memnunum, 2.0 dtı da dusunebılırsın boylelıkle kırsal mazot kullanma sansın var ben 3.19 dan alıyorum mazotu

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyidir güzeldir az yakar cok kacar.temizini bulursan kacirma al.ne tür bilgiye ihtiyacin varsa her türlü yardimci olurum.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben benzinli vectra kullanıcısı olarak çok araştırdım çok düşündüm bir kaçına gidip bakdım herhalde bu konuda bir vectra ve aynı kasayı kullanan vectracı olarak en tarafsız analizi yapabilirim diye düşünüyorum..

kısaca araçların çoğunun km leri çok yüksek 100-150 bin arası.. çoğunun geçmişi muamma orda burda ustalarda bakımlarını yaptırmışlar araçların geçmişleri bakımları tamamen muamma ki benzinli olsa umursamam ama dizel oldumu bu çok önemli..

ayrıca tiptironik şanzımanı ekmeğini yemiş ve tam arıza verebilicek km lerde.. buda kafamı çok kurcaladı.. bir ustam markası ne olursa olsun dedi bmw mercedes olmadıkça tiptironik vitesli araçların periyodik bakımı vardır bunlar yapılmamışsaki %99 nunki yapılmamış o aracın üstünde o şanzıman saatli bir bomba gibidir ne zaman arıza vericeğini bilemessin en ufak bir arızada sana çıkıcak minumum masraf 3 bin tl den başlar 7-8 bin tl lere kadar çıkar..

ilanlarda yazmamışlar ama ben 3 ilan sahibine gittim adamlarla konuşduğumda 2 sinin şanzımanı ufak tefek sıkıntılardan baktırdıklarını öğrendim buda korkuttu gözümü..

bunu genellemeye vuramayız temizi varmı evet var hemde çok temizleri var bakımları periyodik yapılmış şanzıman bakımları yapılmış v.b km düşük tertemiz olanlarda var ama adamlar 40-45 bin gibi uçuk rakamlar istiyorlar..

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 alacağını düşünsek, seneye vergisi yıllık 800 TL ye düşüyor, ve 6 yaşına gelmiş bir araç oluyor, 6 yaşına gelmiş her araçta karşılaşacağın ufak tefek sıkıntıları büyütmeyeceksen bence bulabileceğin en iyi araçtır, bende var kullanıyorum, ufak tefek sıkıntıları var ama şimdiye kadar şükür madur olmadım :D

gücünden, hızından, ivmelenmesinden ve konforundan hiç bahsetmiyorum bile

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben benzinli vectra kullanıcısı olarak çok araştırdım çok düşündüm bir kaçına gidip bakdım herhalde bu konuda bir vectra ve aynı kasayı kullanan vectracı olarak en tarafsız analizi yapabilirim diye düşünüyorum..

kısaca araçların çoğunun km leri çok yüksek 100-150 bin arası.. çoğunun geçmişi muamma orda burda ustalarda bakımlarını yaptırmışlar araçların geçmişleri bakımları tamamen muamma ki benzinli olsa umursamam ama dizel oldumu bu çok önemli..

ayrıca tiptironik şanzımanı ekmeğini yemiş ve tam arıza verebilicek km lerde.. buda kafamı çok kurcaladı.. bir ustam markası ne olursa olsun dedi bmw mercedes olmadıkça tiptironik vitesli araçların periyodik bakımı vardır bunlar yapılmamışsaki %99 nunki yapılmamış o aracın üstünde o şanzıman saatli bir bomba gibidir ne zaman arıza vericeğini bilemessin en ufak bir arızada sana çıkıcak minumum masraf 3 bin tl den başlar 7-8 bin tl lere kadar çıkar..

ilanlarda yazmamışlar ama ben 3 ilan sahibine gittim adamlarla konuşduğumda 2 sinin şanzımanı ufak tefek sıkıntılardan baktırdıklarını öğrendim buda korkuttu gözümü..

bunu genellemeye vuramayız temizi varmı evet var hemde çok temizleri var bakımları periyodik yapılmış şanzıman bakımları yapılmış v.b km düşük tertemiz olanlarda var ama adamlar 40-45 bin gibi uçuk rakamlar istiyorlar..

herseye katılırımda 100-150 bın km dızel bır araba ıcın nasıl cok fazla oluyor onu anlamıyorum

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herseye katılırımda 100-150 bın km dızel bır araba ıcın nasıl cok fazla oluyor onu anlamıyorum

zaten sıfır dizel araç alan kişi onu garajda tutmak için almaz, uzun yolda kullanacaktır ve az yakacağı için tercih eder, 4-5 yaşında bir Dizelin 100-150 bin olması normal, ve çok zorlanmamış, şehirler arası yolda 1700 devirde 120 km hızla sabit gitmiş , bakımlarıda zamanında yaptırılmış bir dizel vectra isterse 250 bin olsun daha gidecek çok yolu var demektir, tek sıkıntı bi ihtimal Partikül filtresi ömrünü tamamlıyor olabilir, onları da artık revizyon ediyolar sıfır gibi oluyor.