vectra cd motor tavsiyesi

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 98 vectra cd aracım var, km 180 bini buldu, motor performansı kalmadı, yağ sızıntıları çoğaldı, motoru yeniletmenin artıları neler olur eksileri neler olur, yeniletme işlemi yaptırmaya kalkarsam dikkat etmem gerekenler neler, tecrübesi olan arkadaşların bilgilerinden yararlanmak istiyorum,

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
yeniletme işlemi yapacaksan orjinal parcadan şaşma ne değişmesi gerekiyorsa değiştir motor iç aksamı harıç devirdaim ve trigeride unutma eğer ustan iyiyse motor yapıldıktan 10 bın km sonra kendini belli eder ama her ustayada göturme çünkü mekaniğin yanı sıra elektronik noktalarda mevcut motorda şahin toros motoru ile kıyaslama .bu iş içinde 3-4 bin lira gibi bir rakamı göz önunde bulundur.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkcası ustam falan yok, ben işim icabı şırnaktayım araba ankarada babam kullanıyor, pek araştırma sansım olmuyor, fiyat olarak 3-4 bulduğunu duymuştum, peki motor yenilettikten sonra sıfır motor performansı alınabiliyor mu, aracı acil bi durumda satmak istesem, yeniletilmiş motor tercih edilir mi.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
ben şahsen motor sıfır yapıldı dendiğinde bi durup dusunuyorum acaba neden diye hararet yapar o an motor zarar görür ama sonradan anlaşılırki otomatikse araba şanzımanda arıza görmuştur adam motoru yaptırmıştır nasıl malzeme kullanmıştır bu takım sorular hep aklına gelir alıcının sıfır motor performansı alırmısın en azından ona yakın bir durum söz konusu olabilir. usta ve malzeme iyiyse

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kararsız kaldım bu konuda, satsammı yaptırsam mı karar veremiyorum vectradan vazgeçmekte zor :))

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nede olsa fabrikadan çıktığı günki gibi olmaz.Birde arabanın temeli elektroniğe dayalı çok riskli bi durum

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl elektroniğe bağlı pek anlamadım, elektronik sistemide yenilemek mi lazım

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım o sistemleride elden geçirmek gerekiyor yani motor yeniletme yaptığımızda

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanızın işin ehli bi usta olması şart ama bu durumda ben olsam hiç bu risklere girmeden arabayı satarım 3 aşağı felan, gider motor yeniletmeye vereceğim paranın üzerine katarım sorunsuz bi vectra alırım