Vectra C Yol Bilgisiyarı Ortalama Tüketim

OLcaytug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracın ortalama tüketimi kafayı yiyor bazen. Bugun ankaradan gelirken ortalama değer 6,9 - 7,0 lt/100km iken aniden 8,9lt/100km ye çıktı.Birgünde köye giderken 7,1lt/100km iken birden 16,2lt/100km olarak aniden değişiverdi.Sizce bunu neden yapıyor? Bir hata mı var yoksa ara sıra kafayı mı yiyor?

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Fazla gaza basıyorsundur. Yokuş öıkarken aracı yüksek viteste zoluyorsundur. vs vs

OLcaytug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır öle bişey olması imkansız Alp bey bende düşündüm ama full cruise control ile geldim. ayağım hiç gaza basmadı desem yeridir. ayrıyetten yokuş aşağı inerken 7,0 lt den birden 8,9 lt ye fırlaması biraz saçma değilmi hani yavaş yavaş çıksa tamam dicem ama birden değişti.

diver69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de oluyor o tur seyler. Tek mantikli aciklamasi bir kere yol bilgisayari oyle bilgisayar filan degil. Ikincisi, verdigi degerler tutarsiz.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlık tuketımde boyle rakamlar cıkabılır siz ortalama tuketıme bakın derim o daha net ve mantıklı cunku anlık tuketımden kullanılan yakıtı hesaplamak zor....

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bir sorun var. Ortalama tüketim öyle kolay kolay bir yukarı bir aşağı oynamaz. İstediğiniz kadar zorlayın 1-2 rakam yükselir en fazla. Tabi bu ortalamanın hesaplandığı km de önemli..

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar o dğerler bu arabaya göre çok normal bende de var vectra c benim değerlerde o aralıklarda alır almaz lpg taktırdım benzin kadar acımıyorum basarken.yakmasın diyorsanız 90 km geçmeyeceksiniz