vectra c yeni sorun frenleme sistemi yada başka sorun

berkant03

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
buugn yolda kaldım nerdeyse aşırı yakıt tüketimim oldu 35 lt lpg ile 345 km yaptım sonra aracım çalışmadı asıl sorun şudurki aracım normal yolda giderken çekişten düşme hissi veriyor yakıt tüketim göster gesi 6,5 iken 10 kadar çıkıyor düz stabil yol da şimdi asıl mesele yokuş aşagı inerken aracı boşa aldım sanki aracım frenleme yapıyor yokuşta akması gerekn arac nerdeyse durdu başka bir arac vardı onlan test ettik kimizde boşta iken onunki uçtu gitti benimki durdu neyse zorlayarak ilerledim sonra sanki frenden ayagımı çekmiş gibi normale döndü sonra yavaşladım dışardan disk sürtme grt gırt diye o sesi duydum sonra kesildi yolda tekrar zorladı acaba benim aracımdaki sorun disklerdemi
.....

NOT: yolda aracım kaldı ama benzin pompam gitmiş bu arada lpg ile çalıştrıp geldim acaba lpg ile sürekli çalıştırmak zararlımı olur

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Cenk yapman gereken aracını kaldır önce arka frenleri kontrol et yada bu şekilde bir durum hissettiğinde in aracın jantlarına dokun bakalım kaynama var mı? Bu çok önemli eğer ki kaynama varsa fren sıkıyor demektir. İşe buradan başla...sana bu konuda bildiklerimi ve tecrübeleri paylaşarak yardımcı olmaya çalışırım ama dedim gibi duruma buradan başla.

berkant03

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
teseşşkürler bunu deniyecem kaynama derken aşırı ısınma dimi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
teseşşkürler bunu deniyecem kaynama derken aşırı ısınma dimi

Aynen öyle araçta frenleme sonrasında jantlarda hafif bir ılıklık olur bu normal ama bu ılık ısı aşırı şekilde el yakacak konuma geldi ise buda demek ki frenlerde sıkma söz konusu. Burası zaten işin püf noktası çünkü bu sıkma sorununun çözümü bulunduğunda hem araç rahatlayacak hemde fren sistemi sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlayacak ;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sendede ne şans varmış ya. galeriden araba almanın sıkıntıları bunlar...

berkant03

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
daha öncekide böyle idi benim araba konusunda bende arac konusunda şans yoktur servis on numara der son alırım bomba gibi çıkar . sanırım ben sıfır arac bile alsam birgün onda bile onlarca sorun çıkacaktır

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
daha öncekide böyle idi benim araba konusunda bende arac konusunda şans yoktur servis on numara der son alırım bomba gibi çıkar . sanırım ben sıfır arac bile alsam birgün onda bile onlarca sorun çıkacaktır

Cenk sıkma canını neticede eski araçlar ve ben örnek her yıl bakım için 1000-1500 TL bir rakam harcamaktayım ve buna karşın yine aynı hamam aynı tas. O yüzden artık bakımlarını kontrol etmek en güzeli. Şahsen düz vites araç kullanma şansım olsa sıfır alır kullanırım. Elin eskisinden bin kez daha iyi olacağına adım kadar eminim ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı LPG de çalıştırmak -1 derece havada nasıl olur bilemiyorum, ancak karbüratörlü tofaşlar röle ile kapatıyorlar benzin hattını veya komple iptal ediyorlar. Full lpgli olarak yaz kış çalıştırıyorlar, emin olmamakla birlikte çok sık yapılmaması gerekiyor. Forumdan tahmini bir arıza tespiti yapıldıktan sonra ikinci sanayi kiraz opel-ali usta ya git. parça+işçilik olarak bir fiyat çıkarttır, sonra parçaları internetten satın alıp ucuz işçilikle birlikte yaptır arabanı. Afopel, opelperformans, ekinopel cıss :D Soyarlar uyandırayım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracı LPG de çalıştırmak -1 derece havada nasıl olur bilemiyorum, ancak karbüratörlü tofaşlar röle ile kapatıyorlar benzin hattını veya komple iptal ediyorlar. Full lpgli olarak yaz kış çalıştırıyorlar, emin olmamakla birlikte çok sık yapılmaması gerekiyor. Forumdan tahmini bir arıza tespiti yapıldıktan sonra ikinci sanayi kiraz opel-ali usta ya git. parça+işçilik olarak bir fiyat çıkarttır, sonra parçaları internetten satın alıp ucuz işçilikle birlikte yaptır arabanı. Afopel, opelperformans, ekinopel cıss :D Soyarlar uyandırayım.

Aynen sana katılıyorum eğer araç full enjeksiyonlu ise LPG ile çalıştırmak pek iş değil. Çünkü belli bir zaman sonra farklı sorunların meydana çıkmasına neden olacaktır.

Benim aracım tek nokta olmasından dolayı pek sorun teşkil etmiyor. İster LPG ister benzinde çalışa biliyor ama her zaman ilk çalışmayı ben kendi aracım da benzin ile yapıyorum ve bir kaç dakika soğuk ise hava benzinde çalışmasını bekliyor sonra gaza geçmesini sağlıyorum. Bu arada LPG kaynaklı oksitlenmeleri de bir gram dahi olsa aza indirdiğine inanıyorum.

berkant03

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Flea kardesim ali ustanin telf alabilirmiyim perfrmans evet afopel aynen pahali ve zaten 1 senelik elamanlari usta yapmislar gecen 1,000 tl masraf yaptim