vectra c ye 5-30 Delphi yağ koydular. Akü alırkende dikkat

Türkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel serviste Eylül ayında aracıma 5- 30 delphi motor yağı koydular ama forumlarda hiç adı geçmiyor genelde 10- 40 dan bahsediyorlar araçta bi anormallik görmedim. Gayet iyi yinede bilgisi olan varsa yazsın sevinirim
bir konuyu daha sizle paylaşmak istiyorum.
Daha önce aracımın direksiyonunu sağa sola kıvırınca yol bilgisayarı ekranında hissediliyordu. Sebebi sulu akü almamdanmış. Bu araçlarda kuru akü veya jelli akü kullanılıyormuş buralarda anlayan kim Mutlu nun bakımsız sulu opel aküsünü aldık suyu azalınca böyle oluyormuş, ama arıza değilmiş benim gibi biilmeyenlere duyurulur.

Son düzenleme:

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ama su varki daha önce kalin yag kullaniyorsan simdi ince yag kullanamazsin

msgalantus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ben 2 ay önce 2005 vectra c aldım. direksiyonu sağa sola yapınca aynı sorun bende de var. 6 ay önce akü değişmiş. 60A akü var üzerinde. Dediğiniz gibi kimse anlamıyor bu olaydan. özel servisin dediği 72A akü kullan sorun kalmaz dedi. bu konuda başka bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
önünüz kış olduğu için 5 30 yağ koymuş doğrusunu yapmış ince yağ kış olduğu için daha çabuk yağlama yapar.aküolarak72 delphi öneririm bakımsız

yyygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5/30 konması daha ıyı kiş şartlarında daha kolay yaglama yapar bı problem cıkarmaz.ben sahsen yaz kış 5/30 gm kullanıyorum..
akuyude 72 amper takın derım arac ozellıklı akunun guclu olması lazım gm bulabılırsenız baskasına bakmayın bulamazsanızda opeller ıcın uretılen bır aku war ısmı aklıma gelmıyo onu takın ama 60 lık akuyu degıstırın derım..sızden once takan kısının hatası aradakı 20-30 lıralık farkı vermek ıstememıs