Vectra c yagmurda kendiliginden cam kapama

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracimi opcom a bagladim ve asagida menu aktif degildi aktif ettim yagmur yagdiginda camlari kendiliginden kapama ozelligi olabilirmi acaba bilginiz varmi
Deneme amacli su bulup da deneyemedim ama turkce anlami baska ne olabilirki
Birde kumandadan camlari sadece kapatiyor acmiyor bununla ilgili menu yoktu nedense astra h icin var ve aktif ediliyor ayrica diger vectra c lerde camlari kumandadan acma kapama kendiliginden var ama 2008 de yok enteresan
y9yhyqez.jpg

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:27 ----------

Birde su menuler var dikiz aynasini karartma deaktif etme acil fren lambasi falan
u6uvybeq.jpg
batupedy.jpg
ge2atazy.jpg

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 tane c2 kasa vectra geçti elimizden gerçi birine halen biniyoruz ama, benim eski arabada kilit açma tuşuna basınca camlar iniyordu, kitleme tuşuna basılı tutunca camlar kapanıyordu. sunrooflu olanda sunroof açıksa kapatabiliyoruz ancak tam tersini yapmak istediğimde sunroof açılmıyor, sadece camlar iniyor aşağı :D

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde bildiğim sadece kumanda ile açıp kapamaya yarıyor.

Rain sensor comfort close mu kumanda ile acip kapatmak?burasi aktif degildi ben ettim kumandadan kilitleniyordu oncesinde.
Mesela astra h ta kumandadan cam indirmeyi aktif ettikleri menude window comfort close gibi bir yazı vardi.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim araçta var bu özellik.
yağmur sensörünü açıyorsun, sonra yağmur yağdığı zaman kendi kapatıyor

the İMAM

Evo34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr
Arkadaşlar belki yeri değil ama yağmur sensörünü aktifleştirmek için kolu bir kere yukarı yapmam gerekiyor.
Daha önce kullandığım hiçbir araçta(Audi, Mitsubishi, Nissan, Honda vb.) böyle değildi, yağmurda kendiliğinden aktif oluyorlardı.

Ben kolu elimle yukarı yapıp aktif ettikten sonra nerede kaldı bunun otomatik mantığı ?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar belki yeri değil ama yağmur sensörünü aktifleştirmek için kolu bir kere yukarı yapmam gerekiyor.
Daha önce kullandığım hiçbir araçta(Audi, Mitsubishi, Nissan, Honda vb.) böyle değildi, yağmurda kendiliğinden aktif oluyorlardı.

Ben kolu elimle yukarı yapıp aktif ettikten sonra nerede kaldı bunun otomatik mantığı ?

benimde bildiğim tüm markalarda bu böyle. bir defa silecek kolunu -- konumuna getirmek gerekiyor. 7.40 bmw'de bile aynıydı audide muhtemelen aynıdır...

Evo34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr

benimde bildiğim tüm markalarda bu böyle. bir defa silecek kolunu -- konumuna getirmek gerekiyor. 7.40 bmw'de bile aynıydı audide muhtemelen aynıdır...
Fatih, diğer markalarda tıpkı far kısmında nasılki Auto varsa, silecek kolunda da Auto alanı var ve yağmuru gördüğü anda çalışıyor.
Benim ilginç karşıladığım nokta, auto seçeneği yerine ilk tetiklemeyi bizim yapıyor olmamız. Yani burada Opel mühendisleri neyi düşünerek böyle yaptı acaba diye düşünüyorum...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih, diğer markalarda tıpkı far kısmında nasılki Auto varsa, silecek kolunda da Auto alanı var ve yağmuru gördüğü anda çalışıyor.
Benim ilginç karşıladığım nokta, auto seçeneği yerine ilk tetiklemeyi bizim yapıyor olmamız. Yani burada Opel mühendisleri neyi düşünerek böyle yaptı acaba diye düşünüyorum...

bmw'de silecek kolunda a işaretli bir düğme var. ona basıpta yeşil ışığı yanmazsa isterse gök delinsin sensör çalışmaz.
opeldede auto konumuna almak için bir tık vermeniz şart. mersoda'da aynıydı auto konumuna almak gerekiyor yoksa çalışmaz...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim araçta var bu özellik.
yağmur sensörünü açıyorsun, sonra yağmur yağdığı zaman kendi kapatıyor

the İMAM
Hocam yani araci kilitleyip cikarken kontak kapali yani yagmur sensorunu aktif edip cikarsak aractan ve kilitlersek calisiyor diyorsunuz yani dogru mu