Vectra C Yağmur sensörü

ByKadir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merheba;

ön cam çatlamıştı olimpa marka olarak diğiştirdim.

servis de tüm işçilik süresince başına durdum güzel işçilik yatılar kablolar kesilmemesi için araya parça kuyup o şelikde tel ile ayırdılar camı ama...
2-3 gün denedim yağmur sensörü çalışmıyor götürdüm denedik aynı ayarda sabit aynı haraket ediyor suyu hiç algılamıyor...
sensörün olduğu yeri defelarca açtık jelde kayma vardı tekrar tekrar düzgün şekilde otutturdu ama görmüyor teller sağlam gibi ama çalişmıyor bayram nedeni ile bu hafta yine götüreceğim ama sorun ne olabilir bir bilgisayar uyarı vermesi gerekmez mi arızalı diye kablosu kopsa yada cihaz bozulsa bence jel ile ilgili bir sorun gibi ama

konu hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi

ByKadir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce araca reset atmak için akü kutup başını çıkartıp biraz bekledikten sonra tekrar takınca araç beyni resetleniyormuş bunu deniyecem araştırmalarda beyin ile ilgili sorunlar bu şekilde fab. ayarlarını geri döndüğü için kalibrasyon oluyor diye çok yorum okudum...

Eğer jel ile alakalı ise sorun bu jel yenisi nereden bulunur yada ne yapmam gerekir bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal jel problemi. başka bir markada başımıza gelmişti. orjinal cam pahalı olunca olimpia takıldı ve yağmur sensörü devre dışı kalmıştı.
jelin fiyatı da uçuk rakam oluyor gerçi.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun bir çözümü yokmudur.cam kırılırsa nolacak diye hep düşünmüşümdür.orjinal camla alakası yok gibi

Sony XZ cihazımdan gönderildi

ByKadir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal cam ile bence de alakalı bir durum değildir.
cünkü GM logu camların hepsi aracın ama serviste özellikle baktım diğer araçlarda GM logosu olsada yanında skylane gibi vb. çok çeşit marka var yani opel in özel bir camı yok ki onlarda farklı marka cam alıp gm logosu vurup takıyorlar.

Balıkesir de traktör kabini üreten fab. abim çalışıyor onlar da 3 farklı marka ile çalışıyoruz dedi örnek olarak olimpia da var içlerinde dedi. cam üretiminde dünyada 3. sıradaymışız.

büyük ihtimal jel sorunu da bir vakit bulup aracı resetleyemedim bence reset atınca sorun cözülecek gibi geliyor (Umut işte) sonuçları yazarım buradan...