Vectra C yağ eksiltme yardimm

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızdan yağ kaçagı olmadıgın biliyorsanız emin olmak için kompersör testi yaptırın bence en akıllısı aracın piston kompersörlerini ölçün 46 bindeki bir motor ne olursa olsun o kadar yağ eksiltmez yani ...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
46 binde 2004 model araç bana biraz şüpeli geldi yağ eksilttiğinden dolayı.Sübap lastikleri yada segmandandır.Eğer 46 bin km içinde kadar fazla hırpalamadılarsa motoru sorun sübap lastiklerindendir diye düşündüm

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km olarak eğer orjinal ise yakması ekseri kısa mesafe piston yağ yüzükleri kurum bağlamasından olabilir,yapılması gereken yüzüklerin değişmesi olacaktır...
Bu arada motorunuzda ıslık sesi gibi ses geliyorsa burda opelin alanında çare (feldabhilfe 2266) olarak ıslık sesi ve yağ yakma sorununda motor üstkapağı içinde motor basınc mebranı olduğu ve bunun yırtılması sonucu olarak basınç artması ve yağ yakması olacağı bildiriliyor...

VectraC2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz önce bulunduğum bölgenin 1 numarasi olan yağ ustasiyla görüştüm 5w-40 isinma derecesi dusuk ve motordaki patlamalarda cabuk yaniyor. 10w-60 kullanimiyla düzelcktir. Km Orjinal oldugu kesinlesti

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-60 yağ koymayin bence. 141 bin olduk bugun aracimizda yağ eksiltme normal sinir kadar en fazla. 10-40dan sasmayin. ayrica km servisten sorgulatsaniz bile oynanmis olabilir. bana dOgru gibi gelmedi acikcasi.

VectraC2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın ilk sahibini biliyorum zaten fazla binmediği dogru 2010 da servise geldiğinde araç 20.000kmdeymis sonradan alan kisi binmis 38.000yapmis ve benden önceki sahibi 45.000e kadar binmis ve ben 45.000de aldim km de bir hata yoktur.
10w-60 fazla kalin bir yağ değil zaten sadece buharlaşma derecesi yüksek bana ustanin tavsiyesi kesinlikle bu oldu

VectraC2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis bakimda 5w-40 kullanmis.
Ben servise gittigimde ustalar aracı çalıştırıp egsozdan cikan dumana bile bakmadi herkes farkli birsey söylüyor ancak kimseden net cevap yok kaçak varmi diye bile bakmadilar. Tek amacları sekman atmaya yönlendirmek bu sektör haline gelmis eğer ayni durumda servis size sekman atmaniz gerektigini söylüyorsa km nize göre bakip bi düşünün

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ ustası nasıl bir meslektir anlayamadım ??? Siz aracınıza bineye ve bagajınızda 1lt yedek yağ bulundurmaya özen gösterin ;) Zamanı gelince sizde motorunuzu yenileyeceksiniz...
Ayrıca yağ ustanıza GM-LL-A-025 , GM-LL-B-025 , Dexos2 nedir diye sorun aldığınız cevabıda pm olarak atabilirsiniz ;)