Vectra c twinport lpg rölantide titreşimin çözümü

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar gecenlerde aracimin lpg enjektorleri bozuldugu icin degistirmek zorunda kaldik.nolduysa ondan sonra oldu arac sadece lpg de rolantide titremeye basladi.oldukca sinir bozucu bir durum.lpg kalibrasyonu yapildi 2 defa bogaz kelebegi temizlendi nafile duzelmedi bir turlu.çözüm olarak ise birgun aracin kutupbasini sokup 10 dk beklersem sensorler hata varsa siler diye dusundum basit bir mantık olarak ve sonuc titremeden eser kalmadı rölanti duzeldi.basina gelen varsa hic yoktan bir denesinler derim.rölantinizin dalgalanmaması dilegiyle :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun hocam.
Acaba lpg nin markasi neydi ve hangi problemler enjektor degistirmenize sebep oldu. Benimde enjektor degisecek dendi ama ustaya guvenmiyorum...

G7-L01 cihazımdan gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Zafira'm da denenedim birkaç ay önce kutup başlarını söktüm en az yarım saat geçti taktım ama egzost arıza ışığı hala yanıyordu :(

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun hocam.
Acaba lpg nin markasi neydi ve hangi problemler enjektor degistirmenize sebep oldu. Benimde enjektor degisecek dendi ama ustaya guvenmiyorum...

hocam romano marka lpg idi dolayısıyla enjektörleri tekli ve direk manifoltun 2cm yakınında idi diğerlerinden farklı tip idi benim usta onu akl nin dörtlü enjektörüyle değişti.herşey güzeldi bir iki gün sonra araç sadece lpg de rölantide dalgalanma durduk yere titremeler yani direksiyon bile titriyordu ritmik olarak.aracımı çok iyi bildiğim için motorun gaz tepkilerinde bile bir tuhaflık vardı ama bütün ustalar herşey normal dediler ben tabi inanmadım.
köye gitmiştik geçen motoru temizlerken kutupbaşını söküp bekledim taktıktan sonra anında değişimi hissettim 3 gündür rölantide bir defa bile titremedi gaz tepkileri romano enjektörle aynı hale döndü nasıl oldu anlamadım ama şükür düzeldi.köy havası iyi gelmiş de olabilir :)

bu arada enjektörlerdeki sorun ciddi miktarda gaz sızdırıyordu öyle ki 5 marşta sabah çalışmadığını hatırlıyorum .gaz sızmasında sabahları geç çalışma görülür.biz de en uygun şekilde akl ile değişimine karar verdik ustayla.

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
hocam romano marka lpg idi dolayısıyla enjektörleri tekli ve direk manifoltun 2cm yakınında idi diğerlerinden farklı tip idi benim usta onu akl nin dörtlü enjektörüyle değişti.herşey güzeldi bir iki gün sonra araç sadece lpg de rölantide dalgalanma durduk yere titremeler yani direksiyon bile titriyordu ritmik olarak.aracımı çok iyi bildiğim için motorun gaz tepkilerinde bile bir tuhaflık vardı ama bütün ustalar herşey normal dediler ben tabi inanmadım.
köye gitmiştik geçen motoru temizlerken kutupbaşını söküp bekledim taktıktan sonra anında değişimi hissettim 3 gündür rölantide bir defa bile titremedi gaz tepkileri romano enjektörle aynı hale döndü nasıl oldu anlamadım ama şükür düzeldi.köy havası iyi gelmiş de olabilir :)

bu arada enjektörlerdeki sorun ciddi miktarda gaz sızdırıyordu öyle ki 5 marşta sabah çalışmadığını hatırlıyorum .gaz sızmasında sabahları geç çalışma görülür.biz de en uygun şekilde akl ile değişimine karar verdik ustayla.
Tekrar gecmis olsun hocam...

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de sabahları geç çalışma oluyor. yani enjektörlerden sızan gaz motoru boğuyor ve bundan dolayı geç mi çalışıyor?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani sabahlari gec calismanin bir kac sebebi var lpg sızarsa tabiki gecikir.lpg nin enjektore giden hortumunu cikarip benzinde 5 dk calistirip stop edin sabah gecikmiyorsa lpg enjektorudur

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi