vectra c sabahları uzayan marş

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar twinport motorlu aracım sadece ama sadece sabahları ve çok nadiren de serin havada en az 6-7 saat bekledikten sonra marş yaptığımda
çalışmak istiyor ama pırpırlayarak tekleyerek hemen çalışıyor.3-4 marş sonunda birdenbire çalışıyor.uzun bir süredir vardı arabayı ilk aldığımdan beri ama ilerlemiş durumda.
-motor üst kapak rektefiyesi başarılı bir şekilde yapıldı.sorun daha önceden mevcuttu zaten
-termostat üzerindeki ısı sensörü orjinal gm ile denendi
-krank devir sensörü gm ile denendi
-benzin pompası kesinlikle orjinal bosch pompa ile değiştirildi.benzin filtresi çok kötüydü değiştirildi.pompaya bağlı kısa yakıt hortumu sapasağlam.kontrolu yapıldı.geri dönüşüm valfi değiştirilip denendi
-lpg sigortasını çıkarıp lpg enjektörlerine giden gaz hortumunu söktüm.gaz vanasını kapatıp sistemdeki gazı boşaltarak bitirip manifolta gaz sızma durumu varsa elemek için 100 km oldu benzinde kullanıyorum aracı
-immo sorunu varsa diye yedek kontak anahtarını denedim
sonuç olumsuz sorun devam ediyor.atladığım bir nokta varmı sizce yorumlarınızı merak ediyorum teşekkürler

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalizörü kamera ile kontrol ettir o2 sensörleri motor soğuk değerlerine baktir

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi üst kapak yapılırken elime alıp bakmıştım tıkalı bir delik bile yok kat da.o2 nin soğuk değerine opcom ile bakabilirmiyim kaç olmalı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de egsoz manifoltuna yakın olan mı motorun altındakimi abi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Degerlerin kac olacagini su an ezbere bilmiyorun tolgam..
Daha once 2001 laguna aracim vardi ayni sorunu yasadim sorunu hep atesleme ve yakit sisteminde aradik..ama bende kataluzor tikali ve o2 degisti tabi onu bulana kadar baya ugrasmistim sen soyleyince o sinir bozucu gunler aklima geldi..Motor soguduktan sonra 5/6 mars yapmam gerekiyordu calismasi icin..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece uzun süre sonrası sorun çıkarıyorsa eğer kontağı açtığınızda pompa 5-6 saniye çalışıyor sesini duymuşsunuzdur.ışıkların sönmesini beklemeden pompa çalışırken marş yapın. yani kontağı açtığınız andaki 5 saniye içinde deneyin marşa basmayı.
pompadaki checkvalf arızalı ve kaçırıyo ise benzin basıncı tam oluşmadığından çalışma zorlaşabilir.kontağı açıp ısıklar sönsün diye beklerken pompa durup yeterli basıncı koruyamayabilir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akunun, sarj dinamosunun ve mars motorunun durumunu da kontrol ettiniz mi?
Yazmayı unutmuşum.Akü yeni şarj yaptırdım hiçbir sorun yok.marş dinamosu yağsız kalmış temizleyip yağlandı ve marş hızı bayaa farketti ama sorun devam ediyor

Sony Z5 ile gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece uzun süre sonrası sorun çıkarıyorsa eğer kontağı açtığınızda pompa 5-6 saniye çalışıyor sesini duymuşsunuzdur.ışıkların sönmesini beklemeden pompa çalışırken marş yapın. yani kontağı açtığınız andaki 5 saniye içinde deneyin marşa basmayı.
pompadaki checkvalf arızalı ve kaçırıyo ise benzin basıncı tam oluşmadığından çalışma zorlaşabilir.kontağı açıp ısıklar sönsün diye beklerken pompa durup yeterli basıncı koruyamayabilir.
Checkvalf pompanın içindemi yoksa üstünde beyaz kapaklı olan şeymi.şayet pompanın içindeyse 3 .farklı pompa bu.3 adet sağlam pompada da yaptı.geri dönüş valfi ise onu da farklı bir taneyle denedim ama şansa ikiside bozuktur belki.bahsettiğiniz checkvalf pompanın içinde mi ??

Sony Z5 ile gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah ilk kontakta dikkat ettim de pompadan hava yapmış musluktan gelen sese benzer bir ses geliyor.bir basınç sorunu olduğunu düşünüyorum ben de ama nereyi kontrol etmeliyim acaba

Sony Z5 ile gönderildi