Vectra C rölantideki motor sesi ve 1. vites sorunu

noyan141

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2004 model vectra C 1.6 ecotec 100bg Elegance sahibiyim. Aracım 73300 km de. Benim sorum, araç rölantideyken hafif dikkat edince hafiften dizel motor gibi "gar gar gar" şeklinde çalışıyor. Kaputu açınca bu daha kolay duyulabiliyor. Aracın yağı tam, bujiler 5-6bin km önce değişti.. Aracı genelde performanslı kullanırım yani genelde yüksek devir çevirtirim.. Bunun sorunu ne olabilir? Bir de araç 1. viteste giderken dikakt edince sanki geri vitesteymiş gibi ses çıkarıyor. Hani geri giderken biraz hızlanınca bi ses gelir ya, aynen o sesi veriyor. Birde bu soruyu soracaktım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trıger kayısı yenı degısmıs ıse ayarında sıkıntı olabılır

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm araç lpg ye geçtiğinde sesi değişiyor..kırr kırr kırr diye bi sesle çalışmaya başlıyor ama bı tek ben farkedıyorum nedense baskalar anlamıyor..ama 1.viteste araçtan gelen ses hayra alamet değil sanki!!!

noyan141

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger 45 bin km de değişti yaklaşık 2.5 sene oldu ama bu sesleri yaklaşık 1 senedir yapıyor

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm araç lpg ye geçtiğinde sesi değişiyor..kırr kırr kırr diye bi sesle çalışmaya başlıyor ama bı tek ben farkedıyorum nedense baskalar anlamıyor..ama 1.viteste araçtan gelen ses hayra alamet değil sanki!!!

o lpg enjektörunun sesı normaldır

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. vitesteki o sese kulak verin bendede vardı bi ton sıkıntı çıktı o yüzden...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne gibi sorunlar çıktı?
Dişlilerde kırılma olmuş birde mildeki bilya yataklarında iz olmuş bilyalarda sıkıntı vardı arızalı olanları komple değiştirdik ses gitti.