veCtra (C) LPG Taktırma

LPG'yi sizce ne yapayım

• Taktır dahada az yaksın

Oy: 32 61.5%
  • Boşver sen onu sat

Oy: 20 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    52

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu benzin fiyatları ile devamlı kullanmak imkansız gibi bişey zaten :(
1- Kullanacağın lpg yi aldığın marka ve yere göre değişir.
2- Ben tartarini taktırdım, çok soğuk motorda (aracı bazen 10 gün kullanmam) lpg'ye geçtiği ilk soralar 2 ve 3. viteslerde hafif silkme hissediliyor. Onun dışında bi sıkıntım yok (Bunun sebebinin depodaki benzinin benzin pompasının sürekli çalışması yüzünden oktanının düşmesi ve benzin ecusunun ayarlarının değişmesini göstermişti usta - bi röle çıkmış bunu iptal eden ama yolum düşüpte yaptırmaya fırsat olmadı, zaten çok farkedilen bi sıkıntı değil)
3- Tamamen kullanıma ve aldığın lpg'ye bağlı ben Antalya şehir içinde 17,5ykr + benzin / km yakıyorum sakin kullanımda.
4- Arkadaşım benim taktırdığım yere ( antalya tartarini yetkili servisi ) 1600/8 şeklinde taktırmış axess kart'a sanırım. Ruhsata işletme maliyeti 250-260 ytl tutar.

bilal55b

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllık kullanımız ne kadar?
lpg tasarrufu %35 civarı... daha fazla değil. bu yüzden yıllık 20 bin altına tavsiye etmem..
bende brc var memnunum, lovatoda iyidir. ama arkadaşların dediğine %100 katılıyorum: yetkili serviste taktır.
performans kaybı azda olsa var ama bu katyıp rampalarda falan hissedilmiyor, sadece hızlanmalarda anlayabiliyorsun

selahaddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben uzun süredir opel biniciyim.bütün modellerine bindim..lütfen lpg taktırmayın...lpg özellikle opel araclara uyum göstermiyor.ilk başlarda gösteriyor gibi görünüyor ama sonra motor indirirsiniz..yag kaçıyor zannedersiniz...yag eksiltiyor zannedersiniz ama.pistonlar gitmiş demektir...masrafı siz düşünün...lpg asla taktırmayın...opele asla asla

murat_efe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaa bende takdırcam 2004 vectram var fakat atiker mi lovato mu
taktırayım bilmiyorum...takan ustalar ellerınde hangi marka yoksa onu ii diolar.....atiker mi lovatomu bilmiyorum....fiyat olarak 1500 lovato 1200 atiker.......

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C Lpg

arkadaşlar hepinize iyi forumlar diliyorum geçen gün yeni aracıma kavuştum 2004 model C kasa Vectra Elegance araçtan çok ama çok memnunum bu benim 2 yıl içindeki 11 aracım her model araç kullanmış biri olarak bu araçtaki rahatlığı ve konforu hiçbir araçta bulamamıştım yalnız bu araç bariz bir şekilde benzin yakıyo şimdi ben araca sıralı sistem Lpg taktırmak istiyorum ama endişem aracın yol bil. yana acaba yol bil. anlık değeri ve ortalama tüketimi gösterecekmi bende daha önce ford mondeo vardı o göstermiyod laguna vardı o gösteriyodu acaba bu araç gösterirmi yoksa göstermezmi şehir içinde ne yakar yılda 50 000 km fazla yol yapıyorum ama ne kadar kullanırım bilmiyorum o yüzden Lpg takıp satsam bile kardayım acaba uyum sorunu falan yaşarmıyım diye endişeliyim bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız eğer

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1,6 2000 model astra cd var.Lpg taktırdım 9 aydır hiç bir sorun yaşamadım.Ayrıca yol bilgisayarında anlık tüketim ortalama tüketim ve lt olarak tüketimi lpg olarak hesaplıyor.Sadece menzili benzine göre hesaplıyor.Bence lpg de iyi bir montaj yaptırırsan sorun yaşamazsın.Forumda aynı araçtan lpg li kullanan arkadaşlar var.Onlarda yardımcı olur.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yeni aracın hayırlı olsun, iyi günlerde kullanırsın inşallah.
Lpg'yi ilk taktırdığımda yol bilgisayarı ile uğraşmıştım baya ama bıraktım şimdi :) Htırladığım kadarıyla 3 aşağı 5 yukarı rakam tutuyordu ortalama tüketimde . Menzilden bişey bekleme zaten :)
Lpg ile sorun konusunda tamamen taktıracağın usta ve marka ile birazda şans faktörleri önemli. Ben şu ana kadar ufak tefek şeyler dışında kullanımımı etkiyecek bişeyle karşılaşmadım 6 ay oldu taktırlalı.

banazlıkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende lpg taktırmadan önce bu konu kafama takılmıştı fakat şu an yol bilgisayarını hiç bir şekilde çalışma prensibini etkilemiyor bence vakit kaybetmeden taktıra bilirisin