veCtra (C) LPG Taktırma

LPG'yi sizce ne yapayım

• Taktır dahada az yaksın

Oy: 32 61.5%
  • Boşver sen onu sat

Oy: 20 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    52

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki eyvallah yazdıklarını dikkate alacağım ama edirne de brc seq 24 takan yer yok. burann sanayisi çok dandik... öteki prinsi takan yer de lovatoyu takan yerle aynı yer. sanırım istanbula falan gitsem daha iyi olacak.. böyle olmayacak bu iş..

Markalardan da önemli olan şey ustalık,işçilik.Lpg yi iyi ve güvenilir bir yerde taktırmalısın.Yoksa ne taktırırsan taktır nafile.ben de brc seq 24 kullanıyorum.tavsiye ederim.

tevhid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 vectra 1.6 lpg takıcam bilgi lazım beyler.

arkadaslar herkese selam...
2004 1.6 vectra comfortum var.araca lpg takmayı dusunuyorum.
1-su an ki performansını düsürürmü?
2-en uygun lpg kiti hangisi?
3-yakıt tüketimi şehir içi ne kadar?
4-lpg takım ve ruhsat masrafları ne kadar?
yukarıdakı konularla alakası bilgi verirseniz cok sevinirim herkeze tesekkürler

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
önce kendinizi üye arşivi başlığı altında formata uygun şekilde tanıtmalısınız...

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C kasa 1.6'lar zaten performansı düşük araçlar... buna bi de LPG eklersen bence daha düşer... uygun LPG kitlerinde BRC iyi bir sistemdir...

arkadaşım ben bu yoruma gülüyorum. lütfen yanlış yorumlar yapıp birbirimizi üsmeyelim. tonlarca para verip aldığımız araçlarımızı kötülemek bu kadar kolay olmasın.
Ya sen yorum yapmış olmak için yazmışsın yada bilgin ve tecrüben bu kadar...
Arkadaşım ayrıca bu konuda yüzlerce yorum yapıldı bu konuda. bağlantının doğru yapıldığı bir sıralı sistem her zaman daha performanslıdır. nedenini yazmayacağım OKUMAK lazım. Test etmek istersen birgün gel gör aracımı..
Saygılar.

tevhid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keboy senın arasç ne kadar yakıyor benzinde arkadasım? lpg de ne kadar yakıyor?

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi giray arkadaşım şöyle bir cümle kurayım, lpgnin oktan seviyesi benzin mantığı ile düşünürsen 100 oktan seviyesinde. başka bir cümle kurmama gerek yok sanırım. bu bir....
iki.. benzinde 34-35 ykr____ lpg de 18-19 ..
yani lpg sistemine geçiş yapıldığında ortalama %35-45 arası kazanç elde edilmiş oluyor ki bunu da yılda yapmış olduğun km, yağ değişimi, vs.. faktörlerii de göz önünde bulundurarak hesap kitap yapıp karar vermek gerekioyr.
Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim:
Markadan ziyade TAKAN USTA çok daha önemli..
Saygılar.

Son düzenleme:

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şimdi giray arkadaşım şöyle bir cümle kurayım, lpgnin oktan seviyesi benzin mantığı ile düşünürsen 100 oktan seviyesinde. başka bir cümle kurmama gerek yok sanırım. bu bir....
iki.. benzinde 0.34-0.35 ykr____ lpg de 0,18-0,19 ..
yani lpg sistemine geçiş yapıldığında ortalama %35-45 arası kazanç elde edilmiş oluyor ki bunu da yılda yapmış olduğun km, yağ değişimi, vs.. faktörlerii de göz önünde bulundurarak hesap kitap yapıp karar vermek gerekioyr.
Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim:
Markadan ziyade TAKAN USTA çok daha önemli..
Saygılar.

Bizim Bilader Konusmus Gene Valla :D :kop: Ama Yinede abime katılıyorum en azindan abimin arabasini kullandiğim icin soyluyorum Lpgli Vectra C 1.6 Kullanin Ama Takan Usta Cok Onemli

zafergani

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sahinopel.com
Bizim Bilader Konusmus Gene Valla :D :kop: Ama Yinede abime katılıyorum en azindan abimin arabasini kullandiğim icin soyluyorum Lpgli Vectra C 1.6 Kullanin Ama Takan Usta Cok Onemli

katılıyorum. Lpg de tesisat cok önemli. tesisatı ne kadar düzenli olursa lpg o kadar verimli oluyor. ayrıca bir konu daha var. lpg takan arkadaslar. lpg beyninde ki devir cıkıslarını cogu zaman baglamıyorlar. bu da araba 6000 - 7000 devirde kısa süreli benzin - gaz gecişi yapıyor. benim arabamda bu sorun var. :) ve bir cok kişide aynı sorun. montajı yapıcak ustaya bu konuyuda sölersen iyi olur. lpg beynindeki devir uclarının motor devir sens. baglantısı. ben ce BRC.. yakıt kazancı konusunda ;) cok farklı rakamlar duyarsınız.

semihkarlav

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sirali lpg sistemlerde performans, benzin ile aynidir
buyrun sayfada en altta grafik var : http://www.vialle.nl/home.html?L=1&cHash=42f430268f

vialle markasi altenatif yakit sistemlerinde lider markalardan biridir.

ama linkini simdi bulamadigim, ciddi bir alman sitesinde dedigine gore.
subaplar fazla isiniyomus, mesela lpg de 3000 devir gidiyosunuz ama subaplarin sicakligi 4000 devirde olmasi gereken sicakliga yukseliyomus. demek istedigim yuksek devirlerde subaplari yeme ihtimali var.