veCtra (C) LPG Taktırma

LPG'yi sizce ne yapayım

• Taktır dahada az yaksın

Oy: 32 61.5%
  • Boşver sen onu sat

Oy: 20 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    52

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olmadı işte olsun da istemem pek söylediğim nedenlerden dolayı. Neden böyle soruyorsunuz nolcak lpg li arabam olunca?
o zaman lpg li arabalar yok böyle tehlike arz ediyor yok böyle patlar yok şöyle havaya uçar gibi yorumlar yapmayın, Çünkü lpg li araç kullanmadığınız için güvenliliğini saglamlıgı ekonomisini bilmiyorsunuz.

size tek birşey diyorum sizin o cok güvendiğiniz bezin deponuzdan katkat daha saglıklı lpg deposu...
binlerce testten geciriliyor ama siz cıkıp bu sistemi suclarsanız dogru birşey olmaz....
imrenerek baktığımız avrupada bütün benzinli araçlar(kücük motor-büyük motor) lpg sistemine geciyor ve karar vermelerinden sonra 1 ay bekleyip takılıyor bu sistem ama bizim ülkemizde yok şöyle tehlikedeyiz yok böyle...

sistemi incelemeden yorum yapılmasına karşıyım...

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman lpg li arabalar yok böyle tehlike arz ediyor yok böyle patlar yok şöyle havaya uçar gibi yorumlar yapmayın, Çünkü lpg li araç kullanmadığınız için güvenliliğini saglamlıgı ekonomisini bilmiyorsunuz.

size tek birşey diyorum sizin o cok güvendiğiniz bezin deponuzdan katkat daha saglıklı lpg deposu...
binlerce testten geciriliyor ama siz cıkıp bu sistemi suclarsanız dogru birşey olmaz....
imrenerek baktığımız avrupada bütün benzinli araçlar(kücük motor-büyük motor) lpg sistemine geciyor ve karar vermelerinden sonra 1 ay bekleyip takılıyor bu sistem ama bizim ülkemizde yok şöyle tehlikedeyiz yok böyle...

sistemi incelemeden yorum yapılmasına karşıyım...

Doğru bilgim sadece duyduklarımdır. Boş konuşmuş olmak istemem eğer güvenliyse? Güvenli olmadığını kapalı otoparklara almadıkları için de düşünüyorum, neden ozaman kapalı otoparklara almıyorlar? Gerçekten güvenliyse bundan sonraki arabama (corsaya takmaya pek gerek yok sanırım) ben de lpg taktırabilirim. Peki performans çok mu düşüyor yoksa klima açılmış gibi falan mı oluyor? Ya da klima açıkken nasıl oluyor?

Ben doğru bilgiye karşı değilim yeterki doğru olsun ben de öğreniyim.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru bilgim sadece duyduklarımdır. Boş konuşmuş olmak istemem eğer güvenliyse? Güvenli olmadığını kapalı otoparklara almadıkları için de düşünüyorum, neden ozaman kapalı otoparklara almıyorlar? Gerçekten güvenliyse bundan sonraki arabama (corsaya takmaya pek gerek yok sanırım) ben de lpg taktırabilirim. Peki performans çok mu düşüyor yoksa klima açılmış gibi falan mı oluyor? Ya da klima açıkken nasıl oluyor?

Ben doğru bilgiye karşı değilim yeterki doğru olsun ben de öğreniyim.

Ben her akşam 2-3 saat gezen bir insanım.
Ankarada girmediğim otopark YOK.
otoparklara lpg li araçların alınmamasının nedeni ise şahinlere takılan 400-500 ytl lik basit kalitesiz kitlerden dolayı.
sıralı sistemde hiç bir şekilde performans düşüşü yok.
kaliteli bilindik güvenilir bir yerden gaz alırsanız hiç bir düşü söz konusu değil.
ama eğer bastıgınız gaz pedalında %2-3 lük bir farklı hissecek kadar hassas değilseniz:) .
mesela benim 0-100 verilerimde +1 saniyelik bi uzama oluyor lpg de.
klima acılmış gibi olması demek ile karşılaştırılamaz.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
henüz yürürlüğe girmedi fakat sıralı sistem lpg li araçları kapalı otoparka alacaklar. çok yakında

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben her akşam 2-3 saat gezen bir insanım.
Ankarada girmediğim otopark YOK.
otoparklara lpg li araçların alınmamasının nedeni ise şahinlere takılan 400-500 ytl lik basit kalitesiz kitlerden dolayı.
sıralı sistemde hiç bir şekilde performans düşüşü yok.
kaliteli bilindik güvenilir bir yerden gaz alırsanız hiç bir düşü söz konusu değil.
ama eğer bastıgınız gaz pedalında %2-3 lük bir farklı hissecek kadar hassas değilseniz:) .
mesela benim 0-100 verilerimde +1 saniyelik bi uzama oluyor lpg de.
klima acılmış gibi olması demek ile karşılaştırılamaz.

Yani hakkaten böyleyse bir sonraki aracıma kesin düşünürüm ben de lpg takmayı çünkü insan doya doya binmek istiyor tabiki. Performans düşüşü de okadar azsa harika. Daha iyi araştıracağım ben bu işi, bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Peki 1,4 arabaya lpg takılır mı? takan var mı? Mesela siz 1.8 passata takmışınız o ok ama 1,4 bir astraya mesela takılırmı lpg?

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 suzuki swift gördüm desem.
3-4 1.2 corsa 1.2 doblo gördüm desem....

1.4 normal kalıyor dimi:)

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün tartarini kit taktırdım sonunda :)
İlk izlenimler çok iyi lpg li olduğunu anlamak çok zor. Benzindeylen gaza basmaya korktuğum için şimdi performansıda arttı göreceli olarak :D
Hala lpg'den çekinen varsa benim taktırdığım yerdeki hemen hemen en "kötü" araba benimki idi. ve 3 günden önce randevu vermiyorlar..

aladngormez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim benzinde 100 km de şehir içi 6.8 yakıyo
tüp ne kadar fark edecek onu merak ediyorum
taktırmayı düşünüyom da