vectra c kronik cruise control sorunu çözüm(resimli)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra c lerdeki hız sabitleme sorunu devreye girmeme hız artırırken devre dışı kalma sorununu çözdüm.öncelikle sorun sinyal kolunda kolu sökmeniz gerekiyor.
-önce kolu söküyoruz aşağıda resimli olarak ismail bey göstermiş :D
-kolun arka kısmında bir kapak var onu açın tırnakları var
-ve butonların olduğu kısma kontak spreyini basın düğmelerle oynayarak iyice temasını sağlayın ve hava tutun aynı işlemi tekrar yapın ve söktüğünüz gibi kolu toplayın

kolun sökülmüş hali arka kapağı sökerken 4 tane tırnağı var ondan kurtamanız gerekiyor
l0s4r.jpg

burada butonlar görünüyor kontak spreyini iyice sıkabilirsiniz 3 tane buton var
l0sfw.jpg

kontak spreyi
l0shr.jpg

daha sonra kolun arka kısmındaki 0 tuşu kontak spreyinden dolayı hafif sertleşmiş olacağından beyaz gres yağını çok çok az kenarlarına sürterek yumuşamasını ve tuşun ses yapmasını önleyebilirsiniz(yağ butonlara ulaşmayacakkadar az olmalı)çok gerekli değil ama isterseniz yapabilirsiniz ben yaptım
en son kolu silip söktüğünüz gibi takabilirsiniz
l0sk4.jpg

artık cruise control ü ilk günkü gibi kullanabilirsiniz defalarca denedim hiç bir sorun kalmadı kolay gelsin

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani iki kişi de asılabilir:D biri kolu tutsun diğeri kolu tutan kişiyi :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
güzel keşke kolun arkasındaki (önündeki de olabilir bakış açısına göre değişir :D) kanaldan bir adet tel sokup tırnaklarını serbest bıraksaydınız, asılmaya gerek kalmazdı :D tel kalınlığı max 1.5mm olmalıdır.

güzel çalışma ama sanırım tırnaklara zarar vermişsiniz artık çok kolay girip çıkar zaten.

Ekli dosyalar

• vectra c.jpg
    vectra c.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 92

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düzelttim:D diğer arkadaşları yanlış yönlendirmeyeyim o zaman.kolu taktıktan sonra tekrar baktım çıkıyormu diye hala çok sertti tırnaklar sağlam yani başka zamana saklıycam artık o teli :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
düzelttim:D diğer arkadaşları yanlış yönlendirmeyeyim o zaman.kolu taktıktan sonra tekrar baktım çıkıyormu diye hala çok sertti tırnaklar sağlam yani başka zamana saklıycam artık o teli :D

O zaman sizin tırnaklar sağlam çıkmış , ama araba tamirinde bir düstur vardır, son mühendislik tarzı ile hiçbir şey zorlanarak çıkmıyor .

Elinize saglık , güzel paylaşım onu tekrar belirtmek isterim .

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de temassızlık başladı güzel bilgi..Teşekkürler :bir: