Vectra C Kontak Anaktar Fonksiyonları

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Aracım Vectra C 2.2 Elegance.
Kontak anahtarı üç butonlu. Önceki aracım da 2001 CDX idi. Onda anahtar iki butonluydu. İçerisinde immobilizer parçası vardı. Yeni aracımda anahtar içerisinde immobilizer parçası yok. Tüm fonksiyonlar eksiksiz bir şekilde yerine geiriyor fakat yeri olmasına rağmen bu parçayı görmemem dikkatimi çekti. Bu anahtar modelinde immobilizer ünitesi farklı mı yoksa bendeki anahtarda mı bir anormallik var?

Anahtarın kapatma butonuna basılı tutunca açık olan camlar kapanıyor fakat sunroof kapanmıyor. Bu herhangi bir şekilde tıpkı camlardaki gibi yapılabilir mi?

Aynaların kumandadan katlanma özelliği var mı?

Kumandadan kapatma düğmesine basılınca kaplar kitleniyor. İkinci kez basında dörtlüler yanıp sönüyor. İkinci basmayla araçta ne oluyor. Yani bizim gömediğiz fakat arka planda olan ne?

İlgi gösterip yanıtlayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sunroof ve immo hakkında bişey söyliyemiyeceğim ancak 2nci kilit hakkında bildiğim ; anahtardan ve uzaktan 2nci defa kitleyince araç artık içeriden de açılamaz, yani 1nci kilitte dışarıdan açılamaz hale gelir, 2nciyi kilitlersen içeriden de açılamaz.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Erdem bey teşekkür ederim. Bugün bir anahtarcıya uğradım immobilizer parçasının mevcut olduğunu söyledi. Anahtarın verilerini okuttu ve var olduğunu söyledi.
Sunroof ve ayna kapanmasıyla ilgili olarak henüz bir bilgiye ulaşamadım.

yyygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyı aksamlar samı bey.ben yardımcı olmaya calısıyım sıze.benım arac 2003 ona gore soyluyorum sızınkı makyajlı kasaysa farklı olabılır..bızım anahtarların ımmobılızeri pıl haznesının ıcınde olur o konuda sıkıntı yok.aracın kapılarını ıkıncı kez kılıtledıgınızde kapılar ıcerdende acılmaz olur ve motoruda kılıtlemıs olursunuz yanı gecelerı ıkıkere kılıtlemekte fayda var.kumandada kılıtleme tusuna uzun bastıgınızda acık olan camları,sunroofu ve aynaları kapatır ama malesef aynı ıslem acma tusuyla gerceklesmıyo aynaları aracı acınca kendınız acmanız gerekıyor.eger bu fonksıyonlardan calısmayanlar warsa programlanması gerekırkı buda gayet basıt bır ıslemle oluyor sızde yaparsınız.anahtarı kontaga takıp kılıtleme butonuna basılı tutun sonrada sırayla butun camları ındırıp kaldırın aynısını sunroofada yapın aynalarada yapın bır arızası yoksa hepsıde calısacaktır..ayrıca anahtarı kapı kılıdıne takıp kılıtledıkten sonra aynı konumda beklettıgınız zamanda dort camı,aynaları ve sunroofu kapatır.
ben kısın aynalarınızı katlamamanızı tawsıye ederım tırnakları bıraz hassas kolay bozuluyo don yaparsa kırarsınız..kazasız cezasız surusler...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
İyi akşamlar Yiğit bey; Öncelikle teşekkür ediyorum. Aracımız aynı. Sizdeki dizel bendeki de benzinli model.
Yedek anahtar yok. Ben de bir tane yaptıracağım ama yaptırmışken sustalı olanından yaptırayım dedim. Fakat fiyat biraz yüksek geldi. Servisten kaskodan yedek anahtar çıkartacağım. Acaba yedek anahtar sustalı tip olarak mı yoksa eski tip anahtar olarak mı yapılıyor? Bu konuda bilginiz var mı?

yyygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedıgınız gıbı dısarda sustalı yapılır ama servıs yaparmı bılmıyorum