Vectra C KM Gösterge Sorunu-Yardım

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Araç 2003 Model Vectra C 2.2
Bir süre önce aracın hızlanması veya yavaşlaması esnasında km göstergesinin akar şekilde değil de kesik kesik (düz değil de tekliyormuş gibi) yükselip alçaldığını farkettim. Çok fazla önemsemedim. Fakat dün ilk harekette km göstergesinin hiç kıpırdamadığı farkettim. Birkaç km sonra düzeldi ve artık eskisi gibi atlatmadan mormal ilerleme ve gerileme yapıyordu. Bugün tekrar kıpırdamadı. Bildiğim kadarıyla Vectra C lerde hızı tekerlerdeki bilyalardan alıyor. SAnırım telli veya kablolu bilya diyorlar.

- Sorun tam olarak nereden aynaklanıyor olabilir?
- Hangi parçanın değiştirilmesi gerekiyor? Mevcut olanın tamiri sözkonusu mu?
- Değiştirimesi gereken parça/parçaların fiyatı nedir?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Duyarsız olan tüm üyelere teşekkür etmiyorum!...

16ts012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teklemenin sebebi eger dediğin gbi elektronik ise kablo baglantılarında sorun olmus olablir, gösterge içindeki titremeyi farkedilmicek kadar azaltan yoğun bir sıvı var o bitmiş olabilir(bu durumda gostergeninde işi bitmiş demektir)
Arada çalışıyor demişsin bence bağlantı sorunu olabilir..

kolay gelsin neden oldugunu yazarsan aynı sorunu yasıyan arkadaslarda hızlı halledebilsin.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Bu gün yeniden çalışmaya başladı. Teck2 ye bağlattım. herhangi bir sorun görülmüyor. Teck2 den manuel olarak kadran çalıştırlabiliyor yani sorun yok. ABS sisteminde de sorun yok. Herşey normal. Sadece şanzumanda bir hata kodu vardı. o dikkatimi çekti. Sanırım kadran verileri otomotik şanzumandan alıyor. Şimdilik sorun yok.
Sitedeki ustalardan veya benzer sorun yaşamış olan arkadaşlardan konuyla ilgili açıklama gelirse seviniriz.