Vectra C Klima - Kalorifer Çalışmıyor

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar, 2004 model Vectra C araca sahibim Aldığımdan beri Kaloriferi de Kliması da yağ gibi çalışıyordu Son seviyeye getirdiğim zaman soğuktan duramıyordum içinde, İlk başlarda klima çalışırken dönen bir şeyden sürekli sürtme ıslık sesi gelmeye başladı fan sesiydi sanırım sesi başlarda bazen veriyordu sonra hep vermeye başladı. Sonraları bir gün baktığımda hiç çalışmadığını gördüm. Ne kalorifer üflüyor ne klima ama motordan gücü çekiyorlar yine de çekiş düşüyor. Birisi Fan diyor birisi Rezistans diyor nedir bu işin aslı ??

Ayrıca Klimayı açıp kapatınca sanki çekiç vuruyormuş gibi 5-10 saniye tak tak tak tak ses veriyor Perde dedikleri bir parçaymış en son yaptırmak için gösterdiğim usta onu iptal edeceğim bir halta yaramıyor zaten deyince arkama bakmadan kaçmıştım. 😅 Önümüz kış illa bunların yapılması lazım. Nasıl bir yol izlemem lazım? Herkese kazasız belasız sürüşler.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ses yaptığından bahsetmişsiniz ben olsam fan motorundan başlardım. ses yapmadan birden kesilseydi rezistans olabilirdi diye tahmin ediyorum. Perde dediğiniz herhalde hava klepesi dışarıdan hava emmeyi kapandan parça mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Klimayı acın dış kaputu açıp bakin radyator fani devreye girip düşük devirde sürekli çalışması lazım çalışıp çalışı duruyorsa ilk kademe fan arızalanmıştır şimdi siz fani açınca içeriye hava üflüyormu peki

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Klimayı acın dış kaputu açıp bakin radyator fani devreye girip düşük devirde sürekli çalışması lazım çalışıp çalışı duruyorsa ilk kademe fan arızalanmıştır şimdi siz fani açınca içeriye hava üflüyormu peki
Hayır hiç hava gelmiyor ne sıcak ne de soğuk.

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Ses yaptığından bahsetmişsiniz ben olsam fan motorundan başlardım. ses yapmadan birden kesilseydi rezistans olabilirdi diye tahmin ediyorum. Perde dediğiniz herhalde hava klepesi dışarıdan hava emmeyi kapandan parça mı?
Evet perde dediler sanayide dediğiniz parça sanırım. Hatta birisi o parçayı iptal ederlerse dışarının tüm pisliği kokusu arabana dolar demişti. Onu iptal edeceğim gibisinden bir şey saçmaladı usta tamir etmektense neden bilmem

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
O zaman içeriye hava basan dışarıdan motor var o arıza yaptırmış arızalanmadan önce uğultu yapar sonra arızalanır
Tahmini ne kadara patlar acaba ? 😓

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tahmini ne kadara patlar acaba ? 😓
Elinizden geliyor sa söküp yağlayıp temizleyin sarımlarına bakın sonra rezistor var onu değiştirin deneyin yoksa da internette vectra c kalorifer fanı diye arayıp bakin

Merturkarslan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Problemi Nasıl Çözdünüz

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Problemi Nasıl Çözdünüz
Çözmedim hocam bugün yarın ustaya gideceğim bakalım ne diyecek. Kendisi de sorunu dinleyip fan demişti

• Beğen
Tepkiler: Merturkarslan