Vectra C Kaza Yaptım :(

kblygrbz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam ilk kazamı yaptım...

kırmızı ışıkta duran araca çarptım :( yer çorum terminalinin önü

otobüsler o ışıklarda giriş çıkış bekleme yaptıkları için yola yağ dökülmüş gece karanlığındada fark etmedim 10-12 metre mesafede 65 km/h hızla frene bastım ancak araba 60 km/h hıza düştü sadece ve o kötü anı yaşadım...

şahinin kapı direkleri ve şasi oynadığı için pert kaydı olacakmış durum bundan ibaret.. sizce yola yağ dökülmüş olmasına rağmen abs nin etki etmesi gerekmiyor muydu ?

dsc0223yh.jpg

dsc0225j.jpg

dsc0226eb.jpg

dsc0230ds.jpg

dsc0231vq.jpg

dsc0232t.jpg

Opel mi çok sağlamdı ? Yoksa şahin mi çok çürüktü anlayamadım vallahi

şahinin 4 kapısıda büküldü çok ilginçtir pert kaydı yedi...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun...
çok hasarınız yok gibi, hava yastıklarında patlama oldu mu? umarım içerden bi hasarınız yoktur sadece görünen kaporta hasarınız vardır...
şahin'in pert olması normal sıfatı kaymış arabanın...
vectranız da dediğiniz gibi 60 ile vurduysa ve sadece bu şekli aldıysa oldukça sağlam olduğunu gösterir... farlarınız sisleriniz hala çalışıyor... çarpışma testleri zaten 60 km/s ile yapılıyor...
Tekrar geçmiş olsun...

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun abs nin devreye girmesi daha kısa mesafede durmak demek değildir abs güvenle kızaklamadan aracı çizgisinden çıkmadan durması demektir ayrıca abs devreye girmesi için pedala araç durana kadar tam olarak basman gerekir diye biliyorum, şahin teneke zaten demeye gerek yok

EMN1516

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah beterinden saklasın.çok canınızı sıkacak bişey yok.cana gelmedği sürece

geçmiş olsun

kblygrbz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun abs nin devreye girmesi daha kısa mesafede durmak demek değildir abs güvenle kızaklamadan aracı çizgisinden çıkmadan durması demektir ayrıca abs devreye girmesi için pedala araç durana kadar tam olarak basman gerekir diye biliyorum, şahin teneke zaten demeye gerek yok

araç durana kadar tam olarak bastım frene 10-12 metre mesafe boyunca bastım frene ( hatta bacağımda kasılmadan dolayı ağrı var çok sert bastım ) ama aracım hiç birşekilde yavaşlamadı dediğim gibi yola araçlardan sızan yağ dökülmüştü ama durması gerektiğini düşünüyorum ben

kblygrbz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun...
çok hasarınız yok gibi, hava yastıklarında patlama oldu mu? umarım içerden bi hasarınız yoktur sadece görünen kaporta hasarınız vardır...
şahin'in pert olması normal sıfatı kaymış arabanın...
vectranız da dediğiniz gibi 60 ile vurduysa ve sadece bu şekli aldıysa oldukça sağlam olduğunu gösterir... farlarınız sisleriniz hala çalışıyor... çarpışma testleri zaten 60 km/s ile yapılıyor...
Tekrar geçmiş olsun...

hava yastıklarım patlamadı içeriden bi masrafım olmadı allaha şükür... Gerçekten opel kalitesini dün bir kere daha anladım... Teşekkürler

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun,

1992 senesinde 1991 model Corolla ile Şahine babam burun buruna çarpmıştı (şahin kırmızıda geçmişti). Sonrasında taa Ankara Tandoğandan Konya yolundaki servise kadar kırık sol rotlar ile sürmüştü. Şahinin ise çamurluk, yolcu kapısı, radyatör falan hiçbir şeyi kalmamıştı. Nerden baksan 15-20 sene eskimiş olanına da bunun olması gayet normal yani :)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun...ALLAH DAHA beterinden korusun bahadır kardeşimin dediği gibi abs kaygan zeminde bir işe yaramaz...buz üstünde o defalarce denemiş biri olarak söylüyorum bunu...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.