Vectra C İçin Egzos Öneriniz Hangisi?

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Merhaba Arkadaşlar;
Öncelkle bundan sonrası araçla ilgili bişeyler yapmadan önce burada arkadaşların önerilerini alıp sonra uygulamaya geçirmenin doğruluğunu öğrendim.
Aracım Vectra C 2.2 . Araç güzel sorun yok ama ilerleyen dönemlerde belki komple elden geçirip bakımlarını yaptıracağım. Şimdilik sadece periyodik bakımı yaptırdım.
Bakım esnasında usta ilerleyen dönemlerde egzosun sorun çıakrtabileceğini vurunca ufak tefek seslerin geldiğini uygulamalı olarak gösterdi. Sanırım bu araçların egzosları komple değişiyordmuş. Araç 2003 model ve üzerindeki hala orijinal egzos. Şimdi öğrenmek istediklerime gelince;

- Orijinal egzosun şu an kadar kalmasını nasıl buluyorsunuz, yani daha uzun bir süre de bu egzoslar gidiyor mu yoksa bu mu uzunca bir süre kullanılabilmiş?
- Değiştimeye karar verirsem hangi markayı öneririsiniz, fiyatı ne kadardır?
- Aracın 2.2 olmasından dolayı özellikle dikkat etmem gereken bir durum veya marka sözkonusu mu?

İlginize ve cevaplarınıza teşekkür ederim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ağar egzoz öneririm

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu araçlarda orta egzost içten çürür dışardan birşey anlaşılmaz. Eğer içeri ses veriyor ve çekişte düşme varsa, yenisiyle değiştirilmelidir.
Bu vectra c 2.2 lerde orta egzost özeldir ve zor bulunur Türkiyede üretimini sadece Egsan Firması yapıyor. Orjinali ise 2 katına gelir. Orjinali yanlış hatırlamıyorsam 600tl civarındaydı.
Egsan ise 300tl olmalı.

-624223210.jpg

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Tunç bey aynen dıştan herhangi bir şekilde bir sorun görülmüyor ama alttan vurunca ses geliyor. Egsanı araştıracağım.
Teşekkürler.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Egzos için aradım yetki arkadaş 1-2 parti çıkarttıklarını küçük bir sorun yaşadıklarını ifade ettiler. o yüzden üretimi durdurmuşlar. Sorunun çözümü için uğraşıyorlarmış.

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende fabrikayı aradım sorunu 5-6 ay önce çözmüşler. Şu anda sorun yok diyorlar.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Tunç bey ben de internetteki telefonlarından aradım. Belki farklı olabilir sizin görüştüğünüz. Bana telefon numaralarını gönderebilirseniz sevinirim.

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetteki sayfalarında ekranda ilk çıkan en soldaki numara.
0212 685 29 90 BU NUMARAYI ARADIM
Siz aradığınızda tam olarak ne dediler yani sorun neymiş öğrenebildinizmi. Ben çok uğraştım ısrarla sormama rağmen sorunun ne olduğunu eleman söylemedi.

Bende bir iki ay önce taktırmıştım. Şimdi 4000 devir civarında baya bi uğuldama yapıyor. Ayrıca içeriye tahminimce çok ses veriyor. Motorun sesinden çok egzosun uğultusu geliyor. Götürüp tekrar baktırıcam.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Görüştüğüm arkadaş küçük bir sorun çıktığını o an için çözemediklerinden bir-iki parti ürettikten sonra üretime ara verdiklerini belirttiler. Ve şu an sorunu çözmeye çalıştıklarını söylediler. Doğrusunu söylemekg erekirse doğrudan kendilerinin böyle bir ifade ekullanmalarından dolayı bu tür performanslı araçların egzos gibi önemli bir parşasının sağlıklı çalışmamasının aracın performansını doğrudan etkileyeceği kanaatindeyim. O yüzden alternatif yollar denedim. çıkma bi tane buldum bugün kargoda. Sanırım yarın elimde olur. Ama doğrusunu söylemekg erekirse hala değiştirip değiştirmeyeceğim konusunda karar vermedim.
Benim aracın egzosu sorunsuz gibi görülüyor. Ses yok. performansı konusunda kıyaslama yapabileceğim bir araç olmadı daha. bulunduğum yerde benzer bi araç var. Araç sahibiyle görüşüp kıyaslama yapabileceğim bir deneme yapmayı düşünüyorum. Egzosla ilgili benim tespit ettiğim tek şey alttan vurunca ses geliyor. içi dökülmüş gibi görülüyor. Ama hangi boyuttadır bilemiyorum.
Araç hareket halindeyken orta egzosun arzalı olmasının ne gibi belirtileri olur bu konuda bir bilginiz var mı acaba? Siz kendi aracınızdakini hangi sebepten değitiniz, belirti neydi?