vectra c hava yastığı lambası

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorundan bende muzdaripim.Bu doluluk algılayıcısını ne kadara tamir ettirebiliriz ve zaman olarak ne kadar sürer??

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
200 tl yapıyorum doluluk sensörünü söküp yollarsanız aynı gün size geri cargolarım

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte Doluluk Sensörü Bu. Elektronik Aksamı Tamamen Su Almayacak Şekilde Kapalı. Nasıl Tamir Edilecek Bu Anlamadım.

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarada bütün çıkmacılara baktım ama bulamadım sadece bir yerde buldum 350 TL istedi bende yuh dedim yalnış söyleyebileceğini düşündüm 3 - 4 gün sonra başka birine arattırdım bu sefer 450 dedi 400 e bırakırım dedi. İşte gelde böylelerine kızma. Nalını sökmek için ölmüş eşşek aramak gibi birşey oldu veyada fırsatcılar demek daha iyi olur. Bende Ankarada Airbag ile uğraşan bir firmaya gönderdim 150 TL karşılığı eski versiyonu yükleyecek yani koltuk sürekli dolu görünecek Allah göstermesin kaza anında her halükarda Airbag açılacak. Ne derece doğru yaptım bilmiyorum ama muayeneden geçmeyeceğini düşünerek Airbag ışığının bir an önce sönmesini görmek istedim.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde yaygın olarak koltukların altındaki soketlerin araç çalışırken koltuk haraket ettiğinde temassızlık yapar lamba yakar bu yüzden genelde bir opelin hava yastığı arıza lambası yandığında aletle kontrol etme şansları yoksa basit bir sorun deyip geçerler sanayide..

Yüksek ihtimal sizin aracın sahibinede öyle dendi yada kendisi öyle tahmin etti ama şansınıza bu sefer lambaya neden olan vectralarda kronik sayılabilecek koltuk doluluk sensörü çıkmış..

Bunun tamiri olmuyor sisteme direnç bağlayarak sürekli biri varmış gibi yapılıyor ama benn bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum o direncin beyne kim bilir koltukta kaç kgluk bir insan var mesajını gönderiyor.. 50de olabilir 80de 120de.. Vectrada durum nedir bilmiyorum ama yeni sistemler kişinin ağırlığına bağlı olarak hava yastığının patlama şiddetini ve zamanını belirliyor..

Ya orj. alın takın yada arkadaşın dediği gibi bir imkan varsa eski yazılımla halledin en azından alakasız bir ağırlığa göre değil standarta göre patlasın gerektiğinde airbag..

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde yaygın olarak koltukların altındaki soketlerin araç çalışırken koltuk haraket ettiğinde temassızlık yapar lamba yakar bu yüzden genelde bir opelin hava yastığı arıza lambası yandığında aletle kontrol etme şansları yoksa basit bir sorun deyip geçerler sanayide..

Yüksek ihtimal sizin aracın sahibinede öyle dendi yada kendisi öyle tahmin etti ama şansınıza bu sefer lambaya neden olan vectralarda kronik sayılabilecek koltuk doluluk sensörü çıkmış..

Bunun tamiri olmuyor sisteme direnç bağlayarak sürekli biri varmış gibi yapılıyor ama benn bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum o direncin beyne kim bilir koltukta kaç kgluk bir insan var mesajını gönderiyor.. 50de olabilir 80de 120de.. Vectrada durum nedir bilmiyorum ama yeni sistemler kişinin ağırlığına bağlı olarak hava yastığının patlama şiddetini ve zamanını belirliyor..

Ya orj. alın takın yada arkadaşın dediği gibi bir imkan varsa eski yazılımla halledin en azından alakasız bir ağırlığa göre değil standarta göre patlasın gerektiğinde airbag..

Doğru diyorsun dirençle yapılacak tamirat senin dediğin şekilde ise tasvip edilmez. Çünkü varsayalım 60 kg ile açılıyor önce oturan zayıf bir yetişkin olsa açılmayacak. Bu yüzden eski versiyon sanırım daha mantıklı geliyor.

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doluluk sensörü tamir oldu geldi ve taktırdım. Arıza lambası hala yanıyordu. Cihaza bağlatıp söndürdüm. 3-4 gün oldu henüz bir sorun yok. İnşaAllah sorunsuz devam ederiz.

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün itibariyle artık sorun kalmadı. Airbag beynine program attırttım ve koltuk altından da doluluk sensörü iptal edildi. Artık airbag lambam yanmıyor ve sistem ön koltukta yolcu var gibi çalışıyor.
Toplam masrafı 150TL oldu.

CarDoctor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuk doluluk sensörü arızası

Arkadaşlar selamlar.Koltuk doluluk sensörü ile alakalı aracınızda oluşan arızaları koltuk doluluk sensörü emilatörü ile gerçekleştirebilirsiniz.
aşağıdaki linkte araçlarınız için kullanabileceğiniz koltuk doluluk sensörleri bulunmaktadır.Montaj işlemi oldukça basittir.

Link : Opel Koltuk Doluluk Sensörü

Bu emilatörler sayesinde aracınızda bulunan koltuk doluluk sensörü arızasını onarmanız mümkün olacaktır.

sunal60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu güncel kalması bakımından yazıyorum çoğunlukla vectra clerde olan bir problem. bugun eskişehir sanayide 150 tlye airbagçi mehmet diye bir ustaya yaptırdım. ışık söndü. sürekli koltuk dolu olarak görünüyor bundan sonra dedi usta. eskişehirde yaptırmak isteyen arkadaşlar olursa kartı mevcut bende yardımcı olurum.