vectra c elektronik sorun

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler arkadaşlar.aracım 2004 model vectra c 2,0 turbo elegance modeli.sorunum şöyle aracı 3 saat kadar aşırı yağmurda kullandım ve sonra bi yere park ettim.döndüğümde aracı çalıştırmak istedim ama kontağı çevirdiğimde tık yoktu.göstergede direksiyon içinde ünlem olan bi işaret çıktı.daha sonra vurdurarak çalıştırdık.ama aracın göstergeleri çalışmıyordu direksiyon çok sertti.yol bilgisayarı veri göstermiyordu.sabah kalktığımda araç normal çalıştı ama biraz sonra yine aynı arızayı verdi.göstergeler çalışmadı ve direksiyon sertleşti.stop ettim çalışmadı yine o direksiyon işareti çıktı.cihaza bağlatınca birsürü arıza kodu veriyor.ecu ve cim modülüyle ilgili arızalar çıkıyor.konu hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi acaba şimdiden teşekkürler

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C ve elektronik sorunları Allah yardımcın olsun!!
Bu arabaların yürüyeni motoru kaportası yapılıyor ama elektronik dediklerinde tırsıyorum.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.. Aynı durumu ben yaşamıştım, akü değiştirdiğimizde düzelmişti..Aracı ilk aldığımız zaman denk geldi..KOntrağı çeviriyordum araç çalışmıyordu..Dış sıcaklık ,yol, yakıt bilgileri veri olarak gösterilmiyordu...Aracın km saatindeki ekranda direksiyon ve üzerinde ünlem işareti çıkıyordu..Aracı sürerken sanki hidrolik bile değilmişçesine manevra yaptırıyordu..Donanım yüküne göre aracınızın aküsünü belirlemelisiniz..Sunroof elektrikli koltuk otomatik vites elektroservo direksiyon gibi donanımlar ekstra akım yükü oluşturur..Yani ben de aynı sorunu yaşadım sonra varta 72 amper lik akü taktık düzeldi..3 senedir de aynı sorunla tekrar karşılaşmadım...Tabi sizdeki sorun beyinlerle de ilgili olabilir..

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.. Aynı durumu ben yaşamıştım, akü değiştirdiğimizde düzelmişti..Aracı ilk aldığımız zaman denk geldi..KOntrağı çeviriyordum araç çalışmıyordu..Dış sıcaklık ,yol, yakıt bilgileri veri olarak gösterilmiyordu...Aracın km saatindeki ekranda direksiyon ve üzerinde ünlem işareti çıkıyordu..Aracı sürerken sanki hidrolik bile değilmişçesine manevra yaptırıyordu..Donanım yüküne göre aracınızın aküsünü belirlemelisiniz..Sunroof elektrikli koltuk otomatik vites elektroservo direksiyon gibi donanımlar ekstra akım yükü oluşturur..Yani ben de aynı sorunu yaşadım sonra varta 72 amper lik akü taktık düzeldi..3 senedir de aynı sorunla tekrar karşılaşmadım...Tabi sizdeki sorun beyinlerle de ilgili olabilir..

aküye baktımda 74 amperlik varta takılı kardeşim,şu an sorun yok ama birdenbire yapıyo meret arızayı korkumdan uzun yola çıkamıyorum

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resmen sorunu bir önceki mesajımda çekmişim. Bu sabah izmirden kütahya ya yolaa çıktım yaklaşık 150km kadar gittikten sonra aracım teklemeye ve motor arıza lambası ile tc lambasını yaktı. Geriye kalan 200km lik yol eziyet oldu. :(
Şimdilik arızalarının kodlarını kütahya da okutup sildirdim bakalım anlık mı yoksa devamı gelecekmi :(

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
tc yok onlarda, bu arabaları çok sağa sola bilen bilmeyen adamlar kurcalıyor ondan sonra derdi bitmiyor.

yetkili servis varsa oraya baktırın. CIM dediği elektronik arıza olabilecek çok şey var.

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon ortasında ünlem olan bi lamba yanıyodu bilmiyorum tc mi değil mi.ama serviste cihaza bağlatınca hem cimle hem ecu ile alakalı arızalar çıkıyor.gerçi sildirdim bir haftadır sorun yok ama artık vectraya güvenemiyorum.elektronik arızası bitmiyor

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
malesef öyleler ne kadar kurcalanırsa o kadar cok problem cıkarır..
elektronik arıazaları yüzünden arabadan soğuyan insan çok.

tech 2 ile mi baktılar?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:43 ----------

62318dade5c4a737a3921378139c8b74_1281787517.jpg

1.Motor yağ basıncı
2.Soğutma soğutma suyu sıcaklığı
3.Vites arızası (opsiyon)
4.Ön ısıtma bujileri (sadece dizel için)
5.Mazot filtresinde nem
6.Fren sisteminde hatalı çalışma (yetersiz) Seviye Sıvı Fren/ el freni
7.Fren balataları aşınma
8.ABS sistemi
9.Park lambaları
10.Uzun farlar
11.Sis lambaları
12.Arka sis lambaları
13.Sağ sinyal lambası
14.Sol sinyal lambası
15.Lambalar arızalı
16.Akü şarjı
17.Emniyet kemerlerinin kilitlenmesi
18.Yakıt rezervi
19.Motor kontrol sistemi arızası (EOBD)
20.Air bag arızası
21.ASR sistemi arızası
22.Aracın koruma sistemi arızası
23.Direksiyon sistemi arızası
24.Kapıların tam kapanmaması
25.Yolcu tarafındaki hava yastığının manuel olarak devreden çıkartılması
26.Arka yan hava yastığının devreden çıkartılması (opsiyon)
27.Otomatik hız kontrolu ( opsiyon)
28.VBC sisteminde arıza ( opsiyon)
29.Jenerik arıza
30.Müsaade edilen hız (sadece Arap pazarı için)