Vectra c Elegane z16xe Rolanti

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha öncede bahsetmiştim arac sogukken sabahları calıstırdıgımda hareket ettikten sonra devirin 1 kac dk 2000--2300 devirde takılı kalması 1 kac dk sonra normal haline gelmesiyle alakalı beni rahatzı eden proplemle alakalı bir cok servis vb ile temasıma ragmen bir cözüme ulasamamıstım bu sürecte en cok süphelenilen ısı sensörünü de değiştirmiştim ama yine düzelmemişti..

Bunu üzerine devir ayarlayıcıyı kendim sökmeye karar verdim söktüm içindeki lehimleri kontrol ettim ve içini güzelce yıkadım
Sorun şimdilik düzeldi gibi görünüyor

20160915_091302.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kendi işini kendin yapmak kadar güzel bir şey olamaz. Eline sağlık sorunsuz günler dilerim.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkür ederim..Tahminim icideki servo motorun fırcalarının kücük kömür tozları ile hassasiyeti bozulmus..Ayrıca temizlemenin gaza olan tepkisi hissedilir ölcude arttı!!Piskolojik degil..:):)

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu alet devir ayarlayıcısı ( Rolanti Motoru) mı yoksa boğaz kelebeği mi ? Anlayamadım :rolleyes:

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha öncede bahsetmiştim arac sogukken sabahları calıstırdıgımda hareket ettikten sonra devirin 1 kac dk 2000--2300 devirde takılı kalması 1 kac dk sonra normal haline gelmesiyle alakalı beni rahatzı eden proplemle alakalı bir cok servis vb ile temasıma ragmen bir cözüme ulasamamıstım bu sürecte en cok süphelenilen ısı sensörünü de değiştirmiştim ama yine düzelmemişti..

Bunu üzerine devir ayarlayıcıyı kendim sökmeye karar verdim söktüm içindeki lehimleri kontrol ettim ve içini güzelce yıkadım

Ekli dosyayı görüntüle 19485

Bu sorun yolda giderken vitesi boşa atınca damı 2000 devirde kalıyor. Benim araçta böyle çok geç düşüyor rölanti devrine ani frende de 2000 devirde belli bir süre kalıyor

dursunhkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ekli dosyayı görüntüle 19485

Hocam kafayı yemek uzereyim bu rölanti motoru nerede bu aracta

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Etrafını nasıl açtınız? Pense ile açılabilir mi acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi