Vectra C Devir Dalgalanması

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. 2006 model vectra c sahibiyim. Aracımda devir dalgalanması var. Benzinde çok hafif ama lpg de daha belirgin. Bobin değişti, bujiler değişti ve belki normal buji olmuyordur diye iridyum buji takıldı, subaplar değişti, boğaz kelebeği temizlendi, rölanti devri tech2 ile 875 yapıldı, krank sensöründe sıkıntı vardır diye değişti, oksijen,map ve maf sensörleri temizlendi, sensörlerde sıkıntı vardır belki diye fişlerini çektim ama hiçbir değişme yok hala istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Geçen hafta araç içine duman verdim filtre borusunu tıkayınca baya bi basınç oluştu içerde ama hava kaçağı da yok.
Başka nereye bakabilirim bir fikriniz var mı acaba?

Görüntüleme: https://youtu.be/wEl_HA-fbwg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
emme ve egzoz manifoldu sökülüp temizlendimi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
lpg yi arka vanadan kapayıp bir süre benzinde binin

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
emme ve egzoz manifoldu sökülüp temizlendimi

Manifoldlar temizlenmedi. Yazmayı unutmuşum aracım z16xe motor ve aracımda egr yok orijinalinde yok. Zaman bulursam emme manifoldunu söküp temizlemeyi planlıyorum. Ayrıca alternatörden mi diye düşünerek kayışı çıkarıp alternatörü devre dışı bıraktım, kayışı takıp akü kutup başını söktüm ve aküden mi diye denedim ama sonuç aynı dalgalanma devam etti.

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
krank sensörüde değişmiş krank sensöründen yapma ihtimali var ama bunun yanında bir kaç ariza daha verir şimdi birde şunu denermesin benzinde iken araca biraz fazla 4000 binlere kadar çık rampada da dene yükteyken ariza yakar sa eksantrik arızasından olabilir ama ilk etapta manifoldları temizle sonuç alman lazım yoksa farklı çözümlere bakarız

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Manifoldlar temizlenmedi. Yazmayı unutmuşum aracım z16xe motor ve aracımda egr yok orijinalinde yok. Zaman bulursam emme manifoldunu söküp temizlemeyi planlıyorum. Ayrıca alternatörden mi diye düşünerek kayışı çıkarıp alternatörü devre dışı bıraktım, kayışı takıp akü kutup başını söktüm ve aküden mi diye denedim ama sonuç aynı dalgalanma devam etti.

ve egr olması lazım fişini çekip bak duruma düzelme yapıcaksın ve iyi bir opelci gidip kelebek kalibrasyonu yaptır ondanda yapar

• Beğen
Tepkiler: Murat

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
ve egr olması lazım fişini çekip bak duruma düzelme yapıcaksın ve iyi bir opelci gidip kelebek kalibrasyonu yaptır ondanda yapar

Egr yok bu motorlar iki tip sanırım. Benim aracımda egr yeri var ama ne deliği ne de vida yerleri var. Orijinalinde yok yani sonradan iptal edilmemiş. Kalibrasyonu yaptırdım. Dediğim gibi deviri 850 den 875 e çıkarttırdım. Manifoldu temizlemeyi deneyeyim bi gün.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egr yok bu motorlar iki tip sanırım. Benim aracımda egr yeri var ama ne deliği ne de vida yerleri var. Orijinalinde yok yani sonradan iptal edilmemiş. Kalibrasyonu yaptırdım. Dediğim gibi deviri 850 den 875 e çıkarttırdım. Manifoldu temizlemeyi deneyeyim bi gün.

var diye biliyorum ama üstadım o zaman sen manifoldu bir temizle bu çözülmeyen dalgalanamalar bu manifoldan olabiliyor en çokta emme pisleniyor hava testine kadar yatırmışsınız hava alan yerde yok tek bu kalıyor o zaman

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
var diye biliyorum ama üstadım o zaman sen manifoldu bir temizle bu çözülmeyen dalgalanamalar bu manifoldan olabiliyor en çokta emme pisleniyor hava testine kadar yatırmışsınız hava alan yerde yok tek bu kalıyor o zaman

Bu gün manifoldu söküp temizledim. Baya uğraştım ama sanırım değdi. Şu an için eskisi gibi dalgalanmıyor devir.
Elim değmişken şarj dinamosunu da söktüm diyotları değişeceğim fakat kargoda olduğundan bikaç gün bekleyecek o.

Görüntüleme: https://youtu.be/UQyUx8nVjLg

• Beğen
Tepkiler: Hasip