vectra c comfort klima tus disfonksiyonu

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de bu bir sorun değil arkadaslar cünkü bende de aynısı oluyo.İnternetten biraz arastırdım ve kitapcıgını kurcaladım orada yazana göre mesela kalorifer 5.ci kademedeyken kontagı kapattınız o zaman otomatik olarak 5.ci kademeyi hafızaya alıyormus.Sonra dan calıstırdıgınızda da sürekli gecisler yapıyo ya bence o hafızaya aldıgı ayarlar arasında gecisler yapıyo ama o hafızayı nerden silebiliriz onu daha bende bulamadım :D:D
cok alakasiz oldu bence bu aciklama be...:D ...o dedigin sadece kontak kapaninca son kayitli deger icin gecerli... oyle birkac degeri alip arasinda gecis yapmasi da nerden cikti ki? neyse... bu bir bozukluk ve de giderilmesi icin garantiden tamor planlayan arkadastan haber bekliyoruz halen...

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün servise gittim sorunu anlattım ilk önce düğmenin dijital olduğunu ve yavaş yavaş çevirmek gerektiğini söylediler bende ısrarla ne kadar yavaş çevirsemde yine oluyor dedim ve sonunda değiştirmeye karar verdiler ve garanti kapsamına aldılar son olarak ise parça geldiğinde biz size haber vereceğiz dediler

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gene camura yatmislar yani vay uyanik servis vay... o dugmenin dijital oldugunu ve de cevirmeli yapilarak ( bazi klimalar da buton seklinde oluyor hani ) hizli tepki vermesi ve dairesel hareketin eli daha az yormasi amaci guduldugunu de biliyoruz ) madem oyle ayni sisteme sahip teyp ses kumandasinin neden bozulmadigini hatta hizli yavas cevirmeye gayet hassas oldugunu da bi soylesinler o zaman... ah uyaniklar ah... bi kendileri akilli bu memlekette... arizanin mevcudiyetinden emin iseniz servise gitmeden once bir de opel turkiyeye mesaj atin yazin arizanin kabul edilmemesi ve giderilmemesi durumunda avukatla tekrar resmi kontrol altinda basvuracagim diye bak o zaman nasil usussuyor on tane tekniker aracin basina... hirlamak lazim kaba bir tabirle...

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
aracımda öle problem olmamasına rağmen opel servisin önünden geçerken sizin için sodum bu gün evt o düğme kullanımdan dolyı arıza veriyomuş genellikle vede araba garantide ise değiştireceklerini sölediler haberiniz olsun

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gene camura yatmislar yani vay uyanik servis vay... o dugmenin dijital oldugunu ve de cevirmeli yapilarak ( bazi klimalar da buton seklinde oluyor hani ) hizli tepki vermesi ve dairesel hareketin eli daha az yormasi amaci guduldugunu de biliyoruz ) madem oyle ayni sisteme sahip teyp ses kumandasinin neden bozulmadigini hatta hizli yavas cevirmeye gayet hassas oldugunu da bi soylesinler o zaman... ah uyaniklar ah... bi kendileri akilli bu memlekette... arizanin mevcudiyetinden emin iseniz servise gitmeden once bir de opel turkiyeye mesaj atin yazin arizanin kabul edilmemesi ve giderilmemesi durumunda avukatla tekrar resmi kontrol altinda basvuracagim diye bak o zaman nasil usussuyor on tane tekniker aracin basina... hirlamak lazim kaba bir tabirle...

İlk önce bu gayet normal yavaş yavaş çevirmeniz gerek diyerek göndermeye çalıştılar bende normal olmadığını ve yolda trafikte bana sorun yarattığını ve uğraştırdığını anlattım ısrar ettim garanti kapsamı içerisinde onarılmasını istedim nihayet sonunda beni anladılar bakalım sonuç ne olur

Son düzenleme:
T

tolgaege

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben klima modülünü söküp sonsuz dişlilerin içine kontak sprey sıktım, annı şekilde cruise kontrol tuşlarına da, çok iyi oldu. isterseniz klima modülü içerisindeki sonsuz dişlileri elektronikçilerde de değiştirebilirsiniz. çünkü değiştirdiğinizde de aynı problem ile karşılaşabilirsiniz. sanırım fabrikasyon hatası

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim o parça değişti garantiden aynı şikayetten gittim servise şimdi düğme süper çalışıyor 674ytl fiyatıydı yanlış hatırlamıyorsam tabi ben ücret ödemedim garanti sağolsun:)

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu sorun benim eski Vectra B2 nin teyp düğmesinde vardı. Çok sık kullanılmama sebepli ve tozlanmadan kaynaklı, tüm elektronik eşyaların aynı türden düğmelerinde oluşan bir sorun. Kronik denilebilir. Çözüm olarak kontak kapalıyken sağa sola bol bol çevirin sonra açtığınızda sorunun bir müddet düzeldiğini fark edeceksiniz...

fatihkiziroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç gerek yok servise bende de var aynı sroun bende gittim servise bilgisayara bağladılar klima paneli arızalı dediler.gerek yok o kadar para vermeye dedikleri gibi yavaş yavaş dene oluyor.

sondelta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu problem herkeste var ( bende de var) peki başka kronik problemi var mı vectra c lerde