Vectra c bagaj kilit sorunu

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bagaj kilidi kilitlemiyordu arada bugünlerde hiç kilitlememeye başladı söktüp temizlik yağlama vs.yaptıktan sonra düzeldi kilitliyor açıyor hiç sotun kalmadı fakat bagaj açık uyarısı veriyor.içerdeki 2 adet switch i kontrol ettim çok güzel çalışıyorlar sadece wd 40 sıktım bu trmassızlığa sebwp olurmu.bu switch lerin çalışma şeklini bilen varmı.neden 2 tane koymuşlar bunu bilen varmı??

Sony Z5 ile gönderildi

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrik elektronik için yağsız kontak spreyi daha doğru olur diye düşünüyorum. Nasa nın uzay mekiklerindeki elektrik sistemi opel deki kadar karmaşık değildir. Keşke bir kaç foto yükleseydiniz.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya sorma.mekanizma içinde yağlanması ve yağlanmaması gereken noktalar var ama içini sökmek gerekiyormuş.sökmeden wd40 sıkınca oldu.foto atarım zaten tekrar sökmem gerekecek.2 tane switch neden var acaba aynı görevi görüyorlar ve ölçtüm çalışıyorlar.sorun ne çözemedim oldukça ilginç gerçekten.

Sony Z5 ile gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ya sorma.mekanizma içinde yağlanması ve yağlanmaması gereken noktalar var ama içini sökmek gerekiyormuş.sökmeden wd40 sıkınca oldu.foto atarım zaten tekrar sökmem gerekecek.2 tane switch neden var acaba aynı görevi görüyorlar ve ölçtüm çalışıyorlar.sorun ne çözemedim oldukça ilginç gerçekten.

Sony Z5 ile gönderildi
Nasıl ölçtunuz

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözdüm arkadaşlar.switch lerde sorun yokmuş ölçümler doğru.yaylı mekanizma fazla gres yağından(fazla değil aslında hiç olmaması gerektiği için) geri bırakmıyormuş.tamir durumunda wd40 vs kesinlikle sıkmayın mümkünse silikon sprey sıkın mekanizmaya.onu da bulamazsanız makina yağı ince olandan dökün en sağlıklısı.hassas bir yapısı var kilidin yaylı mekanizma pırıl pırıl olmalı yoksa geri bırakmıyor mekanizmayı,hata veriyor bagaj açık uyarısı alırsınız.
motoru sağlam bagaj kilitlerinin tamiri %100 mümkün.motor sağlam olduğu halde mekanizmayı söküp kurcalayan ustalar içinden çıkamadığı için yenisini aldırıyor.330 tl fiyatı var.birçok vectra c de bagaj kilidinde arada takılmalar yaşanıyor.mekanizmayı söküp düzgünce temizleyip makina yağı veya silikon spreyle yağlarsanız mükemmel oluyor saat gibi çalışıyor artık bilginiz olsun.
not:motorun olduğu bölüme ulaşmak için siyah kutunun tırnaklarının altındaki plastik çentikleri maket bıçağıyla kesmezseniz açılmaz kırarsınız mekanizmayı dikkatli olun

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. benim araçta bagaj düğmesine bastığında sorun yok ama basılı tuttuğunda boşa dönüyormuş gibi bir ses geliyor. konu ile ilgili resimler yüklerseniz memnun olurum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. benim araçta bagaj düğmesine bastığında sorun yok ama basılı tuttuğunda boşa dönüyormuş gibi bir ses geliyor. konu ile ilgili resimler yüklerseniz memnun olurum.
Bagaj açılıp kapanıyorsa sorun yok.o durum normal.mesela bagajı aç ve düğmeye bas o ses gelmek zorunda.mekanizma boşa çıkıyor motor boşta dönüyor.boşta dönmezse zaten biryeri kırar.açma kapama ve uyarı ışığında sorun yoksa ses önemsiz.
Bu araçların bagajını aslında açmayı bilmiyoruz bir ustam ablatmıştı.açarken bagaj kapağı yerinden 5 cm ayrılana kadar düğmeyi bırakmadan kaldırman gerekiyor.erken bırakırsan o ses gelir bu normal değil işte.
Maalesef resim çekemedim

Sony Z5 ile gönderildi

honur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar bagaj kilidi kısmı nasıl sökülüyor yardımcı olabilir misiniz..ben de bagaj kapanmıyor kendim bi söküp yapmaya çalışacam da