Vectra C Airbag Işığı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi direnç mi kullanıldı

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bravo tamiri zor olmalı onun

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bravo tamiri zor olmalı onun

Pedi sökmeden önce , koltuk dösemesini orjinali gibi açıp kapatacak bir döşemeci bulmak gerek..
Benim pedde kontrol ünitesinden ped e giren film de deforme tesbit ettik o bölgede onarım yaptık.
Kendi işlerimden fırsat buldugum dar zamanda araçta ufak tefek şeyler yaptım ama zamanda dar olunca her anın adım adım fotosu akla gelmiyor..
Can bus sistemi pedi de sürekli priyodik data olarak kontrol ediyor hata varsa airbag ışığı yakıyor.

SM-A605F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Pedi sökmeden önce , koltuk dösemesini orjinali gibi açıp kapatacak bir döşemeci bulmak gerek..
Benim pedde kontrol ünitesinden ped e giren film de deforme tesbit ettik o bölgede onarım yaptık.
Kendi işlerimden fırsat buldugum dar zamanda araçta ufak tefek şeyler yaptım ama zamanda dar olunca her anın adım adım fotosu akla gelmiyor..
Can bus sistemi pedi de sürekli priyodik data olarak kontrol ediyor hata varsa airbag ışığı yakıyor.

SM-A605F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Direnç atılarak çözüm olmuyor mu şimdi ?

Youtube de direnç ile çözüm var diyen videolar gördüm.
Söylenen dirençte 1 tl satılıyor.
Deneme yapmadım ama koltuk altında kabloların uçlarına direk bağlantı yapınca olacağını düşünüyorum.

Birde bilgin varmı bilmiyorum ama direnç bağladık diyelim ışık direk sönüyor mu yoksa bilgisayar bağlayıp sildirmek mi gerek ?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direnç atılarak çözüm olmuyor mu şimdi ?

Youtube de direnç ile çözüm var diyen videolar gördüm.

Söylenen dirençte 1 tl satılıyor.

Deneme yapmadım ama koltuk altında kabloların uçlarına direk bağlantı yapınca olacağını düşünüyorum.

Birde bilgin varmı bilmiyorum ama direnç bağladık diyelim ışık direk sönüyor mu yoksa bilgisayar bağlayıp sildirmek mi gerek ?
Koltuk doluluk sensörü bir almaç gibi (ampül) gibi çalışmıyor ki direnç atacan.Airbag beyni ve Ecu ile veri alısveriş (canbus) var..Hata varsa airbag ışığı yanıyor..Hata peddeki yirtık yada deformeden üzerine agırlık bindiğinde veri hattının ara ara kopmasından oluyor
Sol kapı gibi düşün bir canlı uc gidiyor.
Ama 4 cam açılıp kapanıyor ayna 4 hareket yapıyor ve ısınıyor ve kararıyor hepsi 1 canlı ucdan ve data hatlarından oluyor..
Direnci nereye atacan..Doluluk sensörü diğer airbagler arka koltuk ön koltuk kemer kilitleri senkronize calısıyor..
Biz öyle bi çözüm bulamadık..Sonuçta hava yastığı riske atamassın

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direnç atılınca canbus hattı oradaki pedlerin sağlam olduğunu varsayıyor.en lüks araçlarda bile dirençle kandırılıyor araç.
Direnç koyunca sürekli yolcu oturuyormuş gibi algılar ve yolcu olsada olmasada patlatıyor airbag i

oklit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pedin bağlı olduğu sinyalin üretildiği kutudan ped ayaklarına direnç atarak çözebiliyorlar.

Yazılım ile çözüldüğü vakit koltuk doluluk sensörü ile birlikte arka emniyet kemeri gerdiriciler de iptal oluyor, iki ucu b.klu değnek..