vectra c 1.9 CDTI turbo sorunu

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. önceleri ayda yılda 1 defa yaptığı sorun şuan günde 5-6 defa tekrarlamaya başladı. aracın çekiş birden düşüyor ekranda anahtar ışığı yanıyor, araç gaz yemiyor. yol kenarına çekip stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor sorunum bu. Ayrıca bazende mavi duman atıyor arkadan :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu veriyormu ???
egr veya emme manifolt kelebeklerinde sorun gibi

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodu vermiyor. Sadece gösterge panelindeki araba üzerinde anahtar işareti olan ışık yanıyor ve turbo devre dışı kalıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emme manifolt kelebeklerinde sorun...onun içinde araç boğuluyor duman atıyor
ustana söyle bir baksın kurumlardan dolayı ise ne ala eğer kulaklarda sorun varsa yeni manifot ama inşallah değildir

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Yeni değiştim Emme Manifoltu Emme Manifolt üzerindeki valfler sorun oluyor 750TL Ye Yeniledim conta işçilik dahil şuan sorunsuz Canavar Gibi Oldu Bu Sorun Genelde Aşırı yüklenmede oluyordu bende depara kaldırdığımda arıza ışığı yanıyordu opcom her versiyonu arıza göstermiyor 1 tanesinde emme manifolt hava kaçağı yazıyordu Muhakkak Arıza verir opcom la bakıyorsan başka versiyonla dene yazar muhakkak

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emme manifolt kelebeklerinde sorun...onun içinde araç boğuluyor duman atıyor
ustana söyle bir baksın kurumlardan dolayı ise ne ala eğer kulaklarda sorun varsa yeni manifot ama inşallah değildir

Ben Yeni değiştim Emme Manifoltu Emme Manifolt üzerindeki valfler sorun oluyor 750TL Ye Yeniledim conta işçilik dahil şuan sorunsuz Canavar Gibi Oldu Bu Sorun Genelde Aşırı yüklenmede oluyordu bende depara kaldırdığımda arıza ışığı yanıyordu opcom her versiyonu arıza göstermiyor 1 tanesinde emme manifolt hava kaçağı yazıyordu Muhakkak Arıza verir opcom la bakıyorsan başka versiyonla dene yazar muhakkak

turbo selenoid valfi arızası......

Az önce sanayiden geldim. Sorun Emme manifoltundanmış. Arabayı bıraktım akşam üzeri alırsın dedi manifoldu ve EGR yi temizliyecekmiş. Yarında enjektörleri temizleticem. EGR ve manifold temizlemeye 150 TL istedi enjektör temizliğined de 200 Tl dedi TEkirdağ Nil Dizel diye bir firma. Bakalım değişiklik olacakmı. Eğer bir değişiklik olmazsa Manifoltun valflerini ve EGR yi komple değiştiricem. Umarım düzelir yoksa bana pahalıya patlıyacak :D

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Emme Manifold 150 tl ye söküp temizliyorsa ii bulmuşun baya uğraştırıcı bir iş triger bile söülüyor mazot pompası vs 7 saat uğraşıldı sök tak işi sendeki temizlik 8 saat sürer 150tl bana sorarsan az manifold üstündeki bir parça var o çıkmaya başladımı işin zor gene atıyor ben o yüzsdrn değştim taıyorduk 300 500 km arası sonra gine çıkyordu bundan sebep Partikül filitresi doluor temizelmeye geçiyordu oda beyaz duman tabir ettiğin olay sen bi uğra bak istersen o parça yerinden çıktı ise uğraşma derim söülmüş iken arabanı seviyor ve bineceksen değiş derim piyasada 600 700 tl arası isterler ben 550 aldım opelmar dan 150 tl tanıdık yere söktürdüm bende 700 tl hava polen değişti o arada 760 oldu orjinal tabi bu parçalar

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR Sorun Çıkarmaz Temizenince Düzelir Sen EMme manifold baktır diğerleri temizlikle düzelir

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1.9 larda selenoid daha mı sağlam, 1 arkadaş hariç selenoid diyen olmamış. Selenoid arızası gibi tanım.