vectra b2 bagaj amortisörü

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabanın bagaj amortisörü açık durmayıp düşüp duruyordu amortisörünü değiştirdim kendim alıp taktım yalnız yine yokuşta falan durunca tekrar düşüyor sadece düğmeye basınca kendine tam açılıyor, acaba amortisör mü sıkıntılı yaylara bi ayar yapmam mı gerekir? Bilgisi tavsiyesi olan varsa memnun olurum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çok sıkı olanın da derdi başka oluyor. Çok rahatsızlık vermiyorsa bırak öyle kalsın.

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sıkı olanın da derdi başka oluyor. Çok rahatsızlık vermiyorsa bırak öyle kalsın.

Üstadım evin önü yokuş olduğu için bagajın durmaması problem oluyor bagaj kapağının düşmemesi için bir sürü yol dolanıp iniş üzere duruyorum;) bu yüzden problemi çözmeye çalışıyorum. Tavsiyeniz varmı bu konu da?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Amortisör değişikliği (başka bir arabanın) yapılabilir, yayı gerilebilir. Bendeki SW aracın bagaj kapağı amortisörünü değiştirmişler, kapak açılırken bir yerden sonra hızlı açılıyor, kapatırken de hızlı kapanıyor, alışana kadar bayağı zorluk yaşadım. Ben eski aracım Vectra'da yayı bir diş daha germiştim, biraz faydası olmuştu, normal yokuşlarda sorun olmuyordu ama çok dik yokuşlarda kapak gene aşağıya iniyordu.

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisör değişikliği (başka bir arabanın) yapılabilir, yayı gerilebilir. Bendeki SW aracın bagaj kapağı amortisörünü değiştirmişler, kapak açılırken bir yerden sonra hızlı açılıyor, kapatırken de hızlı kapanıyor, alışana kadar bayağı zorluk yaşadım. Ben eski aracım Vectra'da yayı bir diş daha germiştim, biraz faydası olmuştu, normal yokuşlarda sorun olmuyordu ama çok dik yokuşlarda kapak gene aşağıya iniyordu.

Yayları bir deneyeyim fakat ben amortisörün bozuk olabileceğini düşündüm bunun emsalini de görmediğim için kapak normal mi değil mi diye karşılaştıramıyorum kaporta ustaları anlamamakla beraber normal diyorlar.
Peki tersi düzü var mıdır acaba?

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yanlis hatirlamiyosam yayin bir ucu kaporta da delige takili. O deliklerden yan yana bi kac tane var.
Yayin ucunu ( takili oldugu yeri) sirali deliklerde deneyerek kendine gore ayar yapabilirsin.