Vectra B2 2.0 için DK motor kulağı kullanan

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hanımın doğum izniyle beraber Vectra'yı komple bakıma aldım. Motor sıfırlandı, sonra klima, kaporta filan diye gideceğiz.

...de, önleyemediğim bir titreşim var. Arabayı çalıştırdığım anda geliyor, vitesi R veya D'ye aldığım zaman artıyor, yolda da hızdan bağımsız olarak motora yüklenince artıyor. Soğuk havada yüksek rölantide D'ye geçince arabanın gövdesini zangır zangır titretecek kadar bir titreşim. Motor sıfırlanmadan önce de vardı ama silindirlerden birinin doğru düzgün kompresyon tutamamasına bağlamıştım. Şimdi kompresyonlar birbiriyle aynı, ama titreşim geçmedi.

Üç motor kulağını da yenilemeye karar verdim. Bulunduğum yerde FEBI'ye erişimim zor. DK (Doğru Kauçuk) olanlar var ama. Ne dersiniz? Ömrünün kısa olma ihtimali çok mühim değil ama onun dışında ne zararı olur? İlk takıldığı anda, yıpranmamışken, aracın orijinal motor kulağının yapması gereken görevi yapar mı sizce? Yoksa bir yerlerden FEBI bulup beklemeye değer mi? Tecrübesi veya başka marka (TAP vb.) tavsiyesi olan?

Teşekkürler şimdiden.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben sağ kulağı değiştirmiştim motor yamuk duruyordu.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerli malı. Çin malından iyidir bence. Bu markadan kullanmadım ama rot kolu için aynı markadan iki burç aldım halen duruyor geniş bi zamanda takacam.