vectra b1 yağ kaçağı ? (resimli)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayvan terli zorlamamak lazım,kontrolsüz güç güç değildir :D

Şaka bi yana seviyorum bu ülkeyi.bi ustama şunu yap diyorum gidiyor ya ne gerek var diyor.birisine diyorum opellerin kronik arızası 4 ay sonra tekrarlar diyoru.o konuda uyuzum uyuz...:mad: sanki öpücükle ödeyeceğim...

Ethem abi bu arada senin motor bayağı meşhur oldu :D

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu üstteki plastik kapaktan bendede yağ geliyor bloğun üzerine doğru sızıp koku yapıyordu biraz inceleyip kapağı opel logolu ufak kapağı söktüm buji kablolarını çıkarttım daha sonra egzantirik devir sensörünün kablosunu çıkarıp biri küçük diğeri büyük hortumu çıkardım.Vidaları da çıkardıktan sonra kapak biraz zorlanmayla sökebildim çünkü daha önceden silikonlandığından biraz zor çıkıyor.Conta sıcaktan dolayı gevremiş sertleşmişti bi litre benzin alıp güzelce temizledim kapağı ve motora gelen yerlerini yeni contayı takıp silikonlayıp kapağı taktım şuana kadar yağ sızmadı çokda zor bi işlem değil.Conta 10 lira civarında erling marka silikonsa dışı yeşil renkte markasını unuttum tekzende var 6 lira civarı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bu üstteki plastik kapaktan bendede yağ geliyor bloğun üzerine doğru sızıp koku yapıyordu biraz inceleyip kapağı opel logolu ufak kapağı söktüm buji kablolarını çıkarttım daha sonra egzantirik devir sensörünün kablosunu çıkarıp biri küçük diğeri büyük hortumu çıkardım.Vidaları da çıkardıktan sonra kapak biraz zorlanmayla sökebildim çünkü daha önceden silikonlandığından biraz zor çıkıyor.Conta sıcaktan dolayı gevremiş sertleşmişti bi litre benzin alıp güzelce temizledim kapağı ve motora gelen yerlerini yeni contayı takıp silikonlayıp kapağı taktım şuana kadar yağ sızmadı çokda zor bi işlem değil.Conta 10 lira civarında erling marka silikonsa dışı yeşil renkte markasını unuttum tekzende var 6 lira civarı.

Tork anahtarı ile ayarlayıp sıkmazsanız, her civata için tur saysanız bile eşit ve ideal olmaz, gene kaçırma şansı olur.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun anlaşılmıştır teşekkür ederim ustanın yolunu tutayım ilk fırsatta

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fakat sağdaki buji kablolarının çıktığı yerden gelen yağı anlamadım sübap kapak contasını mı değiştirmem gerekiyor acaba diğer vectramda değiştirmiştim ama motorlar farklı olduğu için anlam veremedim

Bende de buji kablolarının olduğu yerden yağ sızdırıyordu; sorun sarı yağ kapağının contasını değişmesi ile son bulmuştu...Sarı yağ kapağı hafif kaçırıyormuş; oradan ekotec yazan kapağın içine ve son olarak buji kablolarının olduğu yerden de çıkıyordu; 50 kuruşluk bir conta ile kurtulabilirsiniz...Önce bunu denemenizde fayda var; motor kapağını sökmeden...

ya bende bugun farkettım benım kapak vıdalarından bır tanesı tam sıkılmamıs 2 tur bosluk var gıbı gozukuyor o bolgedende yag sızdırmıs bunu tork anahtarı ıle sıktırsam yag kacırması kesılırmı, ne kadar guc uygulanması gerekıyor

Eğer motor kapağı orantılı sıkılmaz ise üst kapakta çatlama olur bilginize...

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuç:arkadaşlar kürbütor kapak contası-orling ti galiba o lastikler değişti ayrıca tech 2 ile kumandadan camların kaldırılması programlandı yol bilgisayarı kalibrasyonu yapıldı işçilik dahil hepsine 60 tl ödedim geldim artık gram yağ sızdırmıyor 200 km de yol yaptım değiştikten sonra.beni yönlendiren semia ustamıza da teşekkür ederim ve tabi yorum yapan arkadaşlara

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun inşallah sorunsuz bir şekilde hallolmuştur.Ama benim merak ettiğim konu şu bu sızıntıların ne gibi bir zararı olabilirmiş bu kaonu hakkında bir bilginiz varmı acaba?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sızıntıların hiçbir zararı yok yağ eksiltme 100 gr kadar olduğu için. bana sorarsanız en büyük zararı motoru kirletmesi ve park edilen yerleri kirletmesi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sızıntıların hiçbir zararı yok yağ eksiltme 100 gr kadar olduğu için. bana sorarsanız en büyük zararı motoru kirletmesi ve park edilen yerleri kirletmesi

Saygıyla önünde eğilirim kardeşim bu duyarlılığına evet çevre kirliliği..avrupada ceza yerdiniz onlar ülkelerini temiz tutarlar bizde sanki bedavadan ülke bulduk yarınlarımızı evlatlarımızı düşünmeyiz onlara temiz içme suyu temiz ülke bırakmayı düşünmeyiz...:sorry: