Vectra b1 İsofİx resİmlİ isofix anlatim

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba arkadaşlar . Öncelikle sundan bahsedeyim konu anlatımı bir kaç gün sürebilir. Anlatım sıralaması bazen karışabiliyor,(kusura bakmayın) o yüzden konuyu sonuna kadar okuyup notlar almak yapmak isteyenler açısından faydalı olacaktır.

Malzemelerden bahsedeyim; tabi bir iki gün internetten ısofix bağlantılarının nasıl yapıldığını araştırıp aynı zamanda resimlere bakıp nasıl yol izleyeceğimi kendimce karar verdim.

Olayımız şu; Sert bir demir (6 mm )bulup onu mengenede bükmek usuluyle bir aparat hazırlayıp aracın gövdesine monte etmek.

Amacım nasıl bir yol izlemesini bilemeyen, en azından fikrini hayata geçirememiş ve nasıl bir parça yapsam da bu işi ucuz ve güvenli bir şekilde çözsem diyen kişilere yardımcı olmak.

İlk olarak 6mm demir parçasını mengenede getirdiğim şekli paylaşayım
kIMG_1739 (2).jpg

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptığımız metal parçaları kendi çocuk koltuğunuzdaki ölçeceğiniz mesafe neyse arabada onu kullanarak monte edeceksiniz.

Oyuncak_3535213.jpg

Son düzenleme:

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MALZEMELER:

1 ADET METRİK 10 SOMUN PERÇİN

79.jpg

1 ADET SOMUN PERÇİN SIKMA APARATI .

APARATI BEN KENDİM YAPTIM CARREFOURDAN ALDIĞIM PARÇALARLA.
SİZDE BİR KURBAĞACIK VE BİR ANAHTAR YARDIMIYLA BU SOMUN PERÇİNİ YERİNE MONTE EDEBİLİRSİNİZ. YOUTUBE DEN İZLEMEYİ UNUTMAYIN
YARDIMCI OMASI AÇISINDAN BİR LİNK DE PAYLAŞAYIM

LİNK

http://acurazine.com/forums/fifth-g...iy-cargo-hook-install-w-o-rivnut-tool-937322/

Adsız.jpg

1 ADET KURBAĞACIK
1 ADET 12-13 ANAHTAR
MUHTELİF TAKIM EDAVAT

Son düzenleme:

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Çocuk koltuĞunu arka saĞ koltuĞa koydum dolayisiyla kemer cİvatalarindan 1 tanesİnİ yaptigim demİr parÇayi baĞlamak İÇİn kullandim.

DİĞerİnİ İse aracin gÖvdesİnde metrİk 10 matkapla aÇtiĞim delİĞe somun perÇİnİ, sikma aparati İle montaj ettİm.

NOT: SOMUN PERÇİNDEN İKİ TANE ALIN Kİ BOŞ BİR DELİKTE SOMUN PERÇİNİ NASIL MONTAJ EDEBİLDİĞİNİZİN DENEMESİNİ YAPIN

KIMG_1731.jpg